Ręka: ból od łopatki po palce, drętwienie, puchnięcie

napisał/a: aniania_ania 2009-12-27 22:35
Witam!
Mieszkam w Wielkiej Brytanii, mam 36 lat. Od jakichś dwóch lat mam problem z ręką: w każdą noc puchnie mi dłoń i jest zdrętwiała, poza tym okropnie boli. Pomaga jedynie wstanie z łóżka i opuszczenie wzdłuż ciała. W dzień ręka jest stale osłabiona, podniesienie 500g powoduje stały ból, mam problemy z utrzymaniem rzeczy w dłoni. Byłam u lekarza, zlecono badanie: podłączono mi elektrody do palców i puszczano prąd. Powiedziano mi, że są jakieś nieprawidłowości w nerwie łokciowym, zalecono zastrzyk sterydowy. Po pierwszym ból ustał i nie pojawił się przez jakieś 4-5 miesięcy, osłabienie ręki nie minęło. Drugi "działał" tylko 2 miesiące, więc na trzedi nie wyraziłam zgody, tym bardziej, że zaczęłam tyć (12 kg w ciagu 3 miesięcy!), arezultaty wydawały mi się wątpliwe. W zamian chodziłam na rehabilitacje (naświetlanie), ale to działało tylko chwilowo. W chwili obecnej nocne drętwienie, opuchlizna i ból nasilają się, a brytyjscy lekarze proponują jedynie lekiprzeciwbólowe, które i tak nie pomagają (nabawiłam się jedynie wrzodów żołądka). Co robić, czeg domagać się od lekarzy?
Anna
napisał/a: dimedicus 2009-12-28 11:09
Czy przeprowadzono badanie kręgosłupa?
napisał/a: aniania_ania 2009-12-28 22:38
Nie. O jakie konkretnie badania chodzi? Brytyjscy lekarze mają to do siebie, że kierują na badania na prośbę pacjenta, sami z siebie niewiele wymyślą...
napisał/a: dimedicus 2009-12-28 22:58
RTG kręgosłupa czy czasem nie występują zmiany w kręgosłupie,które przez uciskanie nerwu mogą powodować takie objawy.
napisał/a: roads 2009-12-29 23:29
dimedicus napisal(a):RTG kręgosłupa czy czasem nie występują zmiany w kręgosłupie,które przez uciskanie nerwu mogą powodować takie objawy.
najlepiej MR kręgosłupa szyjnego. Tak dla pewności. Ale jeżeli EMG wykazało uszkodzenie nerwu to przyczyna jest raczej jasna. Napisz jeszcze na jakim odcinku. Podejrzewam że łokcia, paradoksalnie nerw łokciowy uszkodzony na poziomie łokcia bardzo często daje znać w obrębie łopatki! Zazwyczaj ulgę może przynieść !dobrze! przeprowadzona operacja. Szczerze mówiąc to mam wątpliwości do "pchania" w Panią sterydów.