Rehabilitacja za pomocą krioterapii

napisał/a: Malina_36 2012-04-28 16:06
Witam,
Jakiś czas temu lekarz zaproponował mojej cioci, która cierpi na reumatoidalnego zapalenia stawów rehabilitacje za pomocą krioterapii. Chciała bym zasięgnąć waszej opinii na ten temat, czy jest ona skuteczna, ile jest ośrodków np w woj. mazowieckim, które proponują taki sposób leczenia ?
napisał/a: ferdynand73 2012-04-29 19:12
Mogę Tobie odpowiedzieć, że była skuteczna dla mojego dziadka, ten sposób leczenie pomagał pozbyć się bólu z powodu reumatyzmy na długie okresy czasu. Stosował ten rodzaj zabiegu w miarę regularnie. Co do ośrodkowy, z tego co mi wiadomo to jest kilka ale mój dziadek jeździł do Kliniki Rehabilitacji Nowy Dwór, bardzo sobie chwalił.
napisał/a: Mikyetea 2012-04-29 20:58
Jeżeli to jest krioterapia miejscowa to większość ośrodków rehabilitacyjnych takową posiada. Jeżeli to kriokomora to wiem, że w Warszawie są ze cztery. Koszykowa, Wrocławska nie wiem czy nie ma w szpitalu MSWiA. co do skuteczności to jest świetna! Tylko przy kriokomorze trzeba wcześniej mierzyć ciśnienie- ja mam z natury bardzo niskie a jeszcze i spadało i przy najdłuższym wejściu zrobiło mi się słabo..
napisał/a: Kasyx 2012-05-31 19:26
wanda_kola napisal(a):Mogę Tobie odpowiedzieć, że była skuteczna dla mojego dziadka, ten sposób leczenie pomagał pozbyć się bólu z powodu reumatyzmy na długie okresy czasu. Stosował ten rodzaj zabiegu w miarę regularnie. Co do ośrodkowy, z tego co mi wiadomo to jest kilka ale mój dziadek jeździł do Kliniki Rehabilitacji Nowy Dwór, bardzo sobie chwalił.


Też słyszałem o tej klinice, moja siostra tam pojechała z problemami reumatycznymi. miała krio i masaże a i takie dziwne kąpiele..Przeszło jej i jest bardzo zadowolona