Refluksowe zapalenie przelyku C wg LA Przepuklina rozworu pr

napisał/a: kasiacsw 2015-07-30 20:12
Za czelo się od uczucia kluski w gardle ale nigdy nie miałam zgagi od lekarza dosalam skierowanie do Laryngologa. Po wizycie dosalam leki pantorpraz 20mg i plyn do plukania gardla robiony. Po tych lekach nic nie przechodziło, na nastepnej wizycie dostałam skierowanie na prześwietlenie przełyku z kontrastem Wyniki był dobry. Potem dostałam skierowanie do gaotroenteloroga i na Gastroskopie.
Wynik gastroskopii był taki:
przełyk , wpust, okolica pod wpustowa, trzon bez zmian. odźwiernik drożny. Opuszka, i cześć poza opuszkowa dwunastnicy bez mian. w inwersji cechy przepukliny rozworu przełykowego .
Rozpoznanie : Podejrzenie przepukliny rozworu przełykowego. Przez kolejne miesiące bylem leczona pantoprazem 20mg Nolpaza 40mg i tym ppłynem nawilzajacym Gardo objawy nie ustopiły ( czasami była tylko chwilowa poprawa). z czasem dolegliwości wręcz się pogorszyły.
W styczniu 2015r zachorowałam dostałam temperaturę, ból gardła itd. lekarz zapisał mi Antybiotyk Dumox. Po tej chorobie po ok 1 tygodniu dostalam metaliczny posmak w ustach wtedy dostalam od lekarza tabletki na grzybice . NESTATYNE wzielam z 4 opakowania metaliczny posmak ustopił, ale zaczelo sie pieczenie koncowki jezyka potem ust czulam sie coraz gorzej dostalam NESTATYNE do pedzlowania w jamie ustnej ale to nic niepomoglo mialam tez diete na grzybice ale czylam sie coraz gorzej. Bylo tak przez 3 mesiace. W maju mialam wizyte u gastroenterologa, ktory jeszcze dodatkowo zapisal mi zirid 50mg. i po 3 tygodniach ponownie na kontrole . Pieczenie jezyka tylko troche ustopilo wiec zdecydowal o kolejnej gastroskopi z wycinkami. Wyniki byly juz znacznie gorsze : Przelyk z rozleglymi nadzerkami tuz ponad linia graniczna Z. Zoladek podatny na rozdmuchiwanie. Wpust w inwersji luzny z obiawem dzwonu. blona sluzowa dna i trzonu żełądka prawidlowa. w antrum zaczerwieniona, wyraznie obrzeknieta . Odzwiernik obrzeknięty zniekształcony . Opuszka dwunastnicy i czesc pozaopuszkowa zmian nie wykazuja. z ramienia zstepujacego dwunasticy i antrum podbrano wycinki do badania Hist-pad.Rozpoznanie: Refluksowe zapalenie przelyku C wg LA. Przepuklina rozworu przelykowego.Zapalenie żołądka.
Z wycinków :
1. Dwunastnica - błona śluzowa jelita cienkiego bez cech zaniku kosmków
2. Antrum- gastritis chronica reactivia antralis Helicobcter pylori.
Lekarz zlecił dalej przyjmowanie ziridu 50mg i Controloc 40mg.
Biorę te leki od końca czerwca a czuje się jeszcze gorzej teraz dopiero odczuwam palenie w żołądku i przelyku, bol żołądka, takie dziwne uczucie jakby żołądek i przełyk był miętą oblane.Gardło i migdały mam cale jakeś podraznione takie dziewne uczucie jakby było takie szorstkie cieżko mi się przełyka i nawet przy oddychaniu drazni i gardło i przełyk jeszcze od 2 dni zaczołmnie piec znowu język,usta i cala jamę ustna mam jakaś podraznona. Uczucie kluski w gardle tez sie caly czas utrzymuje i przy odbijaniu czasami cofa mi sie taka jakby piana .
Mecze sie od 2 lat i niema zadnej poprawy tylko pogorszenie . Niewiem już co robić czuje sie coraz gorzej prosze o pomoc
napisał/a: annaewa32 2015-08-04 23:12
Witaj Kasiu
Lekarz powinien przepisać Ci antybiotyk na Helicobacter pyroli. Masz identyczne objawy, jak ja, począwszy od pieczenia języka, ust, wrażenia oblania przełyku i żołądka miętą itp. Kasiu, ja mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka spowodowane przez refluks żółciowy oraz refluks żołądkowo-przełykowy, miałam nadżerki przełyku. Zauważyłam, że po lekach z grupy IPP typu Controloc itp jest gorzej, tzn. występuje pieczenie, palenie języka, ust, przełyku i żołądka prawie codziennie, gdy odstawiam te leki jest lepiej, odczuwam poprawę. Znika pieczenie jamy ustnej i przełyku, a i z żołądkiem jest lepiej. Kiedyś, gdy występował u mnie tylko refluks kwaśny i zapalenie przełyku, leki IPP bardzo mi pomagały, odkąd mam zapalenie żołądka i refluks żółciowy, tego typu farmaceutyki już nie działają. Kasiu zrób sobie badanie poziomu żelaza, przy jego niedoborach może występować uczucie pieczenia języka, warg a nawet przełyku, czy żołądka. Warto wykonać takie badanie, jak manometria oraz impedancja przełyku. W jakim odstępie czasowym wykonywałaś obie gastroskopie, bo różnica w wynikach jest kolosalna, szczególnie zapalenie C przełyku oraz zniekształcenie odźwiernika i to pomimo przyjmowania stale leków obniżających poziom kwasu solnego?
Pozdrawiam
Ania