refluks żółciowy

napisał/a: bombel11 2014-12-04 10:20
Witam
Stwierdzono u mnie refluks żółciowy i zespół jelita drażliwego. Nie mam zgagi ani uczucia cofania się pokarmu, moje objawy to ból z lewej strony pod żebrami, ucisk, rozpieranie, jakby kamień mi siedział, wzdęcia i gazy. Stosuje dietę lekkostrawną od 2 miesięcy i na razie brak poprawy. Proszę o wskazówki co do diety bo może popełniam jakieś błędy żywieniowe. Biorę leki stomezul, prokit i meteospazmyl. Może wie ktoś co może być przyczyną cofania się żółci z dwunastnicy do żołądka? Bo dopóki nie znajdę przyczyny to leczenie objawów chyba nie przyniesie efektów.
napisał/a: Konstans 2014-12-04 11:51
Witaj,
u Ciebie nie problem stanowi refluks tylko inne rzeczy.
Po 1. masz problemy z woreczkiem żółciowym i wątrobą, być moze trzustką (stąd te kłucia). One często pochodzą z prawej strony, jednak ból promieniuje. Nie oznaczać to musi kamieni. Absolutnie (choć kto wie?). To sygnał ze strony ciała, ze masz problemy z funkcjonowaniem tych narządów. Być może masz stan zapalny jelita (badałaś? ). Ja byłaby mbardziej sklonna w tym ostatnim szukac przyczyny.A refluks to swoją drogą.
Po 2. postaw na dietę. Tylko ona Ci pomoże.
Wyklucz kategorycznie prozapalne produkty jak gluten i nabiał. Już po 2 tyg. odczujesz wyraźną poprawę. Wszystkie inne gotowe produkty też. Pij siemię lniane mielone na czczo. Dieta lekkostrawna, o której piszesz, tylko pogorszyła Twój stan.
Dla ludzi z problemami gastro najlepsze jest umiarkowane paleo, czyli trochę białka, dużo warzyw i zdrowych tłuszczów. Poczytaj moje posty (choć nie tylko. Pisaliśmy o tym wielokrotnie).
Po 3. masz stan zapalny w obrębie uk. pokarmowego. Wyleczysz go również dietą.

Pozdrawiam :)
napisał/a: bombel11 2014-12-04 12:57
Dzięki za odpowiedź.
Leżałam ostatnio w szpitalu i miałam porobiony pakiet badań: gastroskopię, usg jamy brzusznej i tarczycy, kolonoskopię (niepełną bo nie dałam rady calkowicie się oczyścic do badania, fortrans jak dla mnie nie do przełknięcia),TK i nic nie stwierdzili poza refluksem i podejrzeniem jelita drażliwego. Czekam jeszcze na wynik jednego badania, wycinka hist-pat w kierunku celiakii. Nabiał odstawiłam 2 tygodnie temu, nie widzę poprawy. Dziękuje za rady, może faktycznie w złym kierunku poszłam z dietą.