Refluks żołądkowo- przełykowy

napisał/a: nutka mi 2006-12-20 20:20
Stwierdziła go u mnie pani laryngolog bo ciągle chrząkałam a w gardle nie było infekcji bakteryjnych. Częśto odbija mi się oraz mam biały nalot na języku. Czy to dobra diagnoza? Mam zgłosić sie do gastrologa? Jak to się leczy? Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2006-12-21 08:25
To bardzo prawdopodobna diagnoza. Leczenie jest objawowe polegające na zobojętnianiu kwasu żołądkowego. Wskazane jest też spożywanie ostatniego posiłku przed spaniem na ok 3-4 godz. i lekkostrawnego. Spanie z lekko podniesiona głową (większa poduszka). Jako lek pomocniczy można przyjmować Nux - vomica Homaccord - krople lub Gastrobionisol krople. Łagodzi wzdęcia, działa rozkurczowo.
napisał/a: nutka mi 2007-01-06 19:40
Dziekuję za odpowiedź :) Trzeba będzie zrobić porzadek z tym "refluksem" tylko podobno teraz są straszne kolejki do gastrologa ;/ Pozdrawiam!
napisał/a: sylwioszka 2007-01-12 21:00
Ja mam podobny problem co Ty ,ale radze isc prywatnie do gastrologa ,bo na naszą służbe zdrowia nie ma co liczyć ,jak poszłam na służbe zdrowia a było to z 3 lata temu do tej pory borykam sie z tym problemem,to jest moja dobra rada.Ja tez tak zamiezam zrobic.Wiecej wyda sie na leki niz ta wizyta kosztuje.POZDRAWIAM
napisał/a: BEATKA_70 2009-08-06 14:04
Witam! Od półtora roku boli mnie gardło. Leczyłam się tabletkami od bólu gardła co nie przynosiło efektów. Laryngolog stwierdził u mnie refluks żołądkowo-porzełykowy, ale nigdzie nie znalazłam informacji, że przy refluksie mogą być czopy ropne na gardle. Zgagę miewałam, ale bardzo dawno temu. Mam w związku z tym wątpliwości co do diagnozy pani doktor.
napisał/a: v_chan86 2009-08-06 19:15
Hej też choruję na GERD ( refluks) Miałam kilka gastroskopii które to powierdziły.