Refluks żołądka? Zapalenie błony śluzowej żoładka?

napisał/a: ELWIS1 2012-04-19 16:38
Witam Was

Moja historia ciągnie się dość długo i jest trochę skomplikowana (jak dla mnie) dlatego będzie to dość długi post.

Na wstępie zaznaczę, że nie pale, nie pije, gazowane napoje bardzo rzadko pije. Mam 24 lata.

Wszystko zaczęło się od października, gdzie poszedłem do nowej pracy po 15, czasem nawet 17 h dziennie. Nie miałem czasu
nawet dobrze zjeść, duży stres. Jednym słowem ciężko. W tym czasie miałem wykonane badania krwi, ciśnienie i EKG. Wszystko
bardzo dobrze.Zauważyłem, gdy szedłem do tej pracy o 5 rano to musiałem mieć lekko szalik zawiązany, gdyż się dusiłem. Coś takiego, jakby się z żołądka cofało do przełyku. Jednak miałem to tylko z rana. Zbagatalizowałem ten fakt. Następnie zwolniłem się z tej pracy.

Był listopad-grudzień. Serce biło mi szybciej, EKG jednak nic nie wykazało (pewnie nerwy), miałem lekko zatkany nos, kaszel i
flegme (żółtą i zieloną). Brałem magnez, Flegamine, witaminy, cebulę, miód i flegmy się praktycznie pozbyłem, albo zostało
jej bardzo mało. Kaszel został zneutralizowany. Zażywałem też skrzyp polny przez jakiś czas. Może przez to mam podrażniony
żołądek?

Później czułem się lepiej i można powiedzieć, że byłem zdrowy.

Nastał styczeń-luty. Katar powrócił, zatoki zaczęły mnie boleć (2 raz w życiu, wcześniej w 2006 roku). Lekarz rodzinny wykrył
niby zapalenie gardła, miałem też i mam nadal biały język wtedy leciutko biały. Wziąłem Forcid 1000, który mi w ogóle nie
pomógł. Po tygodniu zatoki mnie przestały boleć po zażyciu kilku tabletek Ibuprom Zatoki.
Laryngolog przepisał mi też Sinupret na zatoki oraz PectoDrill na flegmę. Po Sinuprecie kręciło mi się bardzo w głowie, a
PectoDrill nie pomógł mi w ogóle. Lekarz stwierdził, że oskrzela mam czyste.

W marcu doszły do tego niespodziewane bóle brzucha. Lekarz rodzinny stwierdził, że to refluks żołądkowy i, że mam alergie
jakąś. Ponieważ jak wychodzę na dwór to pojawia się flegma (taka biała). GDy jest ciepło nie mam tego, albo bardzo mało.
Wziąłem Amertil kilka tabletek, ale nie pomogło. A na refluks przepisał mi Panrazol. Kupiłem zamiast niego Contix i po
wzięciu 2 tabletek, czułem się jakbym wyzionął ducha. Przestałem go brać. Dostałem też recepty na Valerin Forte, Debridat i
znowu PectoDrill, który w ogóle mi nie pomagał. Tych ostatnich leków nie wykupiłem. Już kiedyś przestałem wierzyć w
umiejętności tego lekarza. Wmawiał mi później, że jestem zdrowy i to wszystko przez nerwy.

Udałem się do innego lekarza rodzinnego, ten powiedział, że mam refluks. Przepisał mi Flavamed, Cefaleksyne i Xotep(Pantroprazol).

W międzyczasie w marcu zrobiłem badania na EKG, ciśnienie, krew i mocz, TSH. TSh w normie, ciśnienie optymalne, EKG w normie. Resztę wyników załączam w załącznikach.

W kwietniu udałem się do innego laryngologa. Ten stwierdził, że to nic laryngologicznego i przepisał mi: Salviasept i
Flixonase. Mówił, żebym Cefaleksyne sobie odpuścił. Poszedłem też na rozmowę z poprzednim lekarzem rodzinnym i mowił, że to
już nie refluks, ponieważ przy refluksie ma się cały czas zgagę, a ja mam z rana i też nie zawsze. Teraz twierdzi, że mam:
zapalenie błony śluzowej żołądka i ciągle powtarzał, że zdrowy jestem. Przepisał No-Spa, mówił żebym brał Xotepic.

Sytuacja aktualna:

Od wczoraj 18 kwietnia 2012 znowu bolą mnie zatoki czołowe lub to tylko mocne zawroty w głowie. Nie wykupiłem jeszcze:
Pantoprazol, Flavamed, Xotepic, Salviasept, Flixonase. Mam wrażenie, że lekarze sami nie wiedzą co mi jest i faszerują mnie
tabletkami aż zgadną. Zgagę mam bardzo rzadko, przy dotknięciu żołądka czuje że jest twardy. Ja sam jestem osłabiony, mam
obniżoną temperaturę. Stolec 2-3 razy dziennie. Gdy wychodzę na dwór to czuje taką białą flegmę. Muszę ją wypluć, czasem się
duszę (po wyjściu na dwór). Zwymiotowałem 2 razy. Cały czas mam biały język taki nalot. Laryngolog mówił, że to brodawki.
A lekarz rodzinny, że to od nabiału.

Pytania do WAS:

Po objawach tutaj opisanych, co mi może być?
Jakie badania powinienem zrobić? Do gastrologa jestem zapisany na lipiec. Czy powinienem jak najszybciej się do niego udać?
Co mam kupić z tego co wyżej napisałem.
Ewentualnie do jakiego lekarza się udać?
Wyniki badań krwi anizocytozy płytek krwi mam podwyższone. Lekarz mówił, że to nieważny wynik?


Pozdrawiam Serdecznie i czekam na wszelkie uwagi.
napisał/a: arus082 2015-02-24 18:36
Dzień Dobry!
Najlepszym lekiem na zapalenie śluzówki żołądka jest Panrazol 20mg tabletki dojelitowe.