Refluks

napisał/a: choryx20 2013-05-29 23:08
Witam , moim problemem jest nieprzyjemny zapach z ust , jest to jeden z wielu objawów , ale podejrzem że może być to refluks , chcialbym zeby ktos potwierdził moją diagnoze , a więc oto objawy ;

-Puste odbijanie się codziennie , bardzo często , szczegolnie podczas posiłku
-niekiedy odbija mi sie tak że czuje jakby cofało się coś z przełyku[po posiłku]
-biały nalot na języku
-nieprzyjemny zapach z ust
-splywająca wydzielina po tylnej scianie gardła
-niedrożny nos 24/7
-Gdy szczotkuje zęby i szoruje język szczoteczką to po wypluciu nalot z języka ma kolor zółty.

W zwiazku z tym co napisalem , czy refluks moze powodować splywanie wydzieliny po gardle, i czy może powodować niedrozność nosa?
Dodam że nie mam problemów z bólem klatki piersiowej , czy też zgagą.
Od dwóch dni biore lek 'Piastprazol' i wydaje mi się że nalot zmniejszył się dosyć znacznie jak i również jakość oddechu.z GÓRY DZIĘKUJE za pomoc.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-30 08:16
Witam

Poczekaj do czasu, aż skończysz brać Piastprazol - stosuj 30 minut przed posiłkiem. Objawy powinny ustąpić, jeżeli nie ma stanu zapalnego, błony śluzowej żołądka oraz obecności Helicobacter Pyroli.

Kilka informacji na temat odżywiania przy refluksie:
[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html:1y7x6yq2]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html[/url_special:1y7x6yq2]


Pozdrawiam
napisał/a: choryx20 2013-05-31 00:43
Dzieki za odpowiedz , dopiero 3 dzień także jeszcze bede brał piastprazol przez 11 dni .Jeśli moglbys odpowiedziec mi na jeszcze jedno pytanie a dokladnie czy refluks moze powodować niedrożność nosa i splywanie wydzieliny po tylnej scianie gardła i jeszcze jedno , gdyby jednak Piastrprazol nie pomogl i sytuacja utrzymywała się nadal , co powinienem zrobić.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-31 22:15
choryx20 napisal(a):Dzieki za odpowiedz , dopiero 3 dzień także jeszcze bede brał piastprazol przez 11 dni .Jeśli moglbys odpowiedziec mi na jeszcze jedno pytanie a dokladnie czy refluks moze powodować niedrożność nosa i splywanie wydzieliny po tylnej scianie gardła i jeszcze jedno , gdyby jednak Piastrprazol nie pomogl i sytuacja utrzymywała się nadal , co powinienem zrobić.

Jeżeli chodzi o jamę nosową - teraz mamy intensywny okres uczuleń. Sam mam alergię i wspomagam się Kwercetyną w dawce do 1500mg zamiast leków przeciwhistaminowych.
Jeżeli Piastprazol nie przyniesie efektów - warto zrobić gastroskopię żołądka oraz dwunastnicy z testem na obecność helicobacter pyroli.

Pozdrawiam
napisał/a: choryx20 2013-06-10 01:23
Wlasnie dzisiaj skonczylem swoją dawke piastprazolu [14dni], problem nie zniknął , przez okres brania leku odbijalo mi się dosyć często tyle że bez cofania się tresci z żołądka [jesli juz sie tak zdarzylo to bardzo rzadko] w przeciwienstwie do wczesniejszego stanu kiedy to praktycznie zawsze po jedzeniu tak było.Badanie postaram się zrobić jak najszybciej chociaz teraz będę miał z tym pewien kłopot, a czy wymaz z gardła moglby w czyms tu pomoc , a co do tego kataru to tak jak cala ta przypadlość moja towarzyszy mi od bardzo dawna , ponad 2 lata , wiec raczej to nie chodzi o alergie , dlatego pytalem czy refluks moze powodować niedroznosc nosa.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-06-10 21:34
choryx20 napisal(a):Wlasnie dzisiaj skonczylem swoją dawke piastprazolu [14dni], problem nie zniknął , przez okres brania leku odbijalo mi się dosyć często tyle że bez cofania się tresci z żołądka [jesli juz sie tak zdarzylo to bardzo rzadko] w przeciwienstwie do wczesniejszego stanu kiedy to praktycznie zawsze po jedzeniu tak było.Badanie postaram się zrobić jak najszybciej chociaz teraz będę miał z tym pewien kłopot, a czy wymaz z gardła moglby w czyms tu pomoc , a co do tego kataru to tak jak cala ta przypadlość moja towarzyszy mi od bardzo dawna , ponad 2 lata , wiec raczej to nie chodzi o alergie , dlatego pytalem czy refluks moze powodować niedroznosc nosa.

Poczekaj jeszcze spokojnie na unormowanie się stanu zdrowia. 14 dni to tylko okres orientacyjny, kluczową rolę odgrywa również odżywianie.
Gastroskopia jest najbardziej dokładnym badaniem w celu obserwacji aktualnego stanu żołądka oraz dwunastnicy.

Pozdrawiam
napisał/a: choryx20 2013-06-12 13:09
Czy to oznacza zebym dalej przymowal lek dopuki objawy ustąpią?
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-12 22:24
choryx20 napisal(a):Czy to oznacza zebym dalej przymowal lek dopuki objawy ustąpią?

Objawy refluksu przechodzą po około 2 tygodniach przyjmowania leku. Refluks może wywoływać stany zapalne jamy ustnej,noso-gardła,zatok.Gastroskopia wskazana jak i wymaz z gardła. Pozdrawiam.
napisał/a: choryx20 2013-06-13 13:58
Dziękuje za odpowiedzi , postaram się jak najszybciej zrobić wymaz z gardła , niestety na gastroskopie bede musial poczekać dłużej , zauwazylem że kiedy brałem lek , nalot na języku zrobil się brązowy , po odstawieniu leku nalot jest biały i owiele bardziej intensywny na całym języku , co to może oznaczac?
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-13 14:48
choryx20 napisal(a):Dziękuje za odpowiedzi , postaram się jak najszybciej zrobić wymaz z gardła , niestety na gastroskopie bede musial poczekać dłużej , zauwazylem że kiedy brałem lek , nalot na języku zrobil się brązowy , po odstawieniu leku nalot jest biały i owiele bardziej intensywny na całym języku , co to może oznaczac?

Zrób wymaz. Ważne: w kierunku grzybów najkrótszy czas oczekiwania to siedem dni. Jeśli jest grubo i biało obłożony może oznaczać Candida Albicans, ale nie musi Refluks bardzo podobnie się objawia. Ale dmuchamy na zimne i robimy wymazik. Zmiany na języku mogą oznaczać "wyjałowienie organizmu" po kuracji controlociem. Postaraj się na razie nie zwracać uwagi na to. Zacznij się odżywiać odpowiednio do stanu zdrowia twojego żołądka. A tak na przyszłość refluks leczymy pantoprazolem. Controloc zostawmy na wrzody komuś innemu Pozdrawiam słonecznie..
napisał/a: choryx20 2013-07-01 17:46
Witam zrobiłęm ten wymaz z gardła , na papierku napisane jest 'Flora fizjologiczna' Czynnika etiologicznego zapalenia gardła i anginy nie wyhodowano , co to znaczy/ , problem dalej nie zniknął , teraz bede czekal na tą gastroskopie , moze jakies inne porady/ z góry dzięki
napisał/a: choryx20 2013-07-12 12:44
Odświeżam.