Refluks, przepuklina i HP

napisał/a: emery92 2016-05-23 19:03
Witam, mam 20lat, i niżej wymienione objawy:
- duszności
- podwyższone ciśnienie (średnio po 140-150/90-100) z miesiąc temu skoczyło mi na 220, pojechałem do szpitala, dali zastrzyki i na kilka godzin zmalało.
- Wysokie tętno przy niewielkim wysiłku (przejdę się z kilometr, dwa i tętno jest w okolicach 100-105)
- uczucie gorąca, szczególnie z ust.
- mroczki przed oczami
- od czasu do czasu piszczenie w uszach
- brak sił
- bóle stawów
- dyskomfort w okolicach klatki
- kucie pod lewym żebrem, bardziej od środka klatki
- Zatrzymywanie sie wody w organizmie
- bardzo złe sampoczucie
Byłem u kardiologa, miałem echo serca, wyszło że mam wypadający płatek, kilka dni brałem beta blokera, ciśnienie i tętno się unormowało, lecz od piątku znów mam z nim problemy.
Oprócz tego miałem tomografie głowy, badania krwi, TSH, Kreatynina, sod, potas, oraz te podstawowe jak cholesterol, glukoza etc, mocz, i tutaj wszystko okej.
U pulmonologa raczej tez, prześwietlenie klatki i spirometria nic nie wykazało.

Natomiast u gastrologa:
Wyszło że mam: Refluks żołądkowo przełykowy, przepuklina oraz bakterie HP, wynik 4.75, norma 0-0.99
Dostałem dwa antybiotyki, poza tym anestoloc, tribux forte, probiotyk i gastrotuss (syrop).
Brałem antybiotyk przez 8dni, w piątek skończyłem i po odstawieniu pogorszyło mi się samopoczucie, ciśnienie znowu jest średnio po 145/90-95.
Po antybiotyku dostałem grzybicy na końcu języka, biorę flumycon 50mg na dobe (2 łyżki, łyżka ma 5ml. Na opakowaniu jest napisane 5mg/ml więc chyba dobrze biore).
Pobolewa mnie też ząb więc jest następny w kolejności do leczenia, po grzybicy.
Myślę też żeby zapisać się na gastroskopie.
Mam dwa pytania:
Czy wyżej wymienione objawy są od żołądka?
Lecze się już 10dni, po ilu mniej więcej dniach objawy powinny ustąpić? Irytuje mnie to bo męczę się juz prawie 2 miesiące i ciekaw jestem kiedy to ustąpi.
napisał/a: gdansk2 2016-06-29 10:41
Witaj,
Ja od 8 lat leczę się na żołądek. (KRWAWIĄCE NADŻERKI, PRZEPUKLINA PRZEŁYKU,Błona śluzowa zniszczona, HP itd)
Miałam skoki ciśnienia, bóle głowy, od pewnego czasu zaczęły się wymioty po obfitym jedzeniu Tzn. obiad, oraz silne bóle w klatce przeszywające do pleców, omdlenia. Chodziłam po różnych lekarzach, kilka razy na pogotowiu wylądowałam z bólami żołądka.
Nagle mojego lekarza oświeciło, że żołądek nie powinien takich silnych objawów dawać więc może jest to zespół ucisku pnia trzewnego.
Pojechałam prywatnie do dobrego lekarza, który robi USG, gdyż nie każdy lekarz zna tą chorobę. Okazało się, że mam ucisk pnia trzewnego przez wiązadła łukowate. Narządy wewnętrzne były słabo ukrwione stąd też miałam te objawy. Szybko angio-TK zrobiłam i w ciągu 4 tyg. miałam operację, dzięki której normalnie funkcjonuję.
Może sprawdź pień trzewny.
Pozdrawiam