refluks na diecie, cwiczenia.

napisał/a: seph 2013-05-25 18:45
witam, mam 19 lat i od 1.5 roku cierpie na ciągły refluks, przyjmuje controloc 20
do tej pory nie trzymałem żadnej diety, nie cwiczylem, z tabletkami nigdy nie mialem zgagi, nawet jak mieszałem smażone ze słodkim itp.
ale do rzeczy, od tygodnia cwicze regularnie w domu z ułożoną dietą, od tej pory zaczęło się palenie w przełyku nawet po zażyciu tabletki co mnie dziwi, nie jem ani smazonego, ani słodkiego :

posiłek 1:
-3 jajka
-200ml jogurtu naturalnego
-50g płatków owsianych (przestałem jeść bo po nich mam naprawdę silną zgagę)
-omega3

posiłek 2:
-bułka/chleb pszenny , (zrezygnowałem z pełnoziarnistego)
-100-150g piersi z kurczaka
-sałata
-troszkę masła
-omega3
-magnez/plusz

posiłek 3 przedtreningowy
-50g ryżu
-100/150 g piersi
-szpinak, jakieś warzywa. często bez warzyw.

-po treningu od razu 1 banan

posiłek 4 godzine po treningu
-to samo co w 3

posiłek 5
-to samo co 3/4

posiłek 6 pół godziny przed snem
-200g twarogu

czy ktoś wie o co tutaj może chodzić? Czy żołądek się skurczy i przyzwyczai do mniejszego wydzielania kwasu, bo przyznam ze wczesniej zoladek po prostu miał się czym zająć, a teraz zjem ten ryz, kurczak za godzine ssanie w zoladku.
Druga rzecz , odrzucilem platki owsiane i od razu lepiej, ale wystarczy ze rozciagnalem sie przed treningiem troche, poruszalem sie podskoczylem i od razu zgaga caly czas. - a rok temu z tabletkami cwiczylem sporty walki, nic mi wtedy nie bylo.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-26 10:39
Witam
Zamiast masła, spróbuj oleju lnianego, jeżeli warunki finansowe na to pozwalają.
Z Ryżu wybieraj paraboliczny, na przemiennie z kaszą jaglaną.
Pieczywo białe możesz zmienić na graham - spróbuj zamiast płatków owsianych i nie mieszaj z jogurtem naturalnym.
Pół godziny przed snem i 200g twarogu nie jest najlepszym rozwiązaniem, nie zdąży Ci strawić białka i będzie zalegał, czego efektem - mogą być kłopoty z rana. Zamień go na ser żółty o niskiej zawartości tłuszczu.
Magnez bierz po treningu, spróbuj sobie olimp ChelaMagB6 z Olimpa - 1 kapsułka.
Dołącz cynk z Olimpa - też chelatowany.
Staraj się unikać na jakiś czas, ćwiczeń na brzuch.

Pozdrawiam
napisał/a: seph 2013-05-26 11:22
czy ser żółty na noc jest dobrym rozwiązaniem na redukcji? Także, czy nie pojawi się katabolizm mięśni
druga rzecz, na jaki czas unikać ćwiczeń na brzuch? z tego co czytałem, na refluksie dobrze jest ćwiczyć brzuch bo wzmacnia to mięśnie przepony.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-26 12:43
seph napisal(a):czy ser żółty na noc jest dobrym rozwiązaniem na redukcji? Także, czy nie pojawi się katabolizm mięśni
druga rzecz, na jaki czas unikać ćwiczeń na brzuch? z tego co czytałem, na refluksie dobrze jest ćwiczyć brzuch bo wzmacnia to mięśnie przepony.

Tyjemy od nadmiaru węglowodanów i braku aktywności fizycznej.
Spokojnie możesz włączyć ser żółty ale pytaj w sklepach o niską zawartość tłuszczu. Ma więcej białka niż biały, co jest wskazane u Ciebie na redukcji.
Możesz również sobie zakupić Izolat Białka, np Whey protein C-6 z Hiteca.
napisał/a: JAROGNIEW 2013-05-26 13:17
Kisiel888 napisal(a):
seph napisal(a):czy ser żółty na noc jest dobrym rozwiązaniem na redukcji? Także, czy nie pojawi się katabolizm mięśni
druga rzecz, na jaki czas unikać ćwiczeń na brzuch? z tego co czytałem, na refluksie dobrze jest ćwiczyć brzuch bo wzmacnia to mięśnie przepony.

Tyjemy od nadmiaru węglowodanów i braku aktywności fizycznej.
Spokojnie możesz włączyć ser żółty ale pytaj w sklepach o niską zawartość tłuszczu. Ma więcej białka niż biały, co jest wskazane u Ciebie na redukcji.
Możesz również sobie zakupić Izolat Białka, np Whey protein C-6 z Hiteca.


Tyjemy nie tylko od nadmiaru węglowodanów, ale także od nadmiaru zjadanego białka i o tym powinieneś wiedzieć. Nadmiar białka w organizmie jest przetwarzany na węglowodany, a tych nadmiar zamieniany jest na tłuszcz, który się odkłada w ciele - prawda ''Aniele'' ? Jeśli tego nie wiesz, to masz informacje rzadkie niczym ''kisiel'' ;)

Do Seph-a: Omega 3, to jakaś przystawka do każdego posiłku, że tak łykasz bez opamiętania? :/
Im więcej będziesz ćwiczył, tym bardziej Twoje mięśnie się wzmocnią i mniej będzie dokuczliwy refluks.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-26 14:21
JAROGNIEW napisal(a):
Kisiel888 napisal(a):
seph napisal(a):czy ser żółty na noc jest dobrym rozwiązaniem na redukcji? Także, czy nie pojawi się katabolizm mięśni
druga rzecz, na jaki czas unikać ćwiczeń na brzuch? z tego co czytałem, na refluksie dobrze jest ćwiczyć brzuch bo wzmacnia to mięśnie przepony.

Tyjemy od nadmiaru węglowodanów i braku aktywności fizycznej.
Spokojnie możesz włączyć ser żółty ale pytaj w sklepach o niską zawartość tłuszczu. Ma więcej białka niż biały, co jest wskazane u Ciebie na redukcji.
Możesz również sobie zakupić Izolat Białka, np Whey protein C-6 z Hiteca.


Tyjemy nie tylko od nadmiaru węglowodanów, ale także od nadmiaru zjadanego białka i o tym powinieneś wiedzieć. Nadmiar białka w organizmie jest przetwarzany na węglowodany, a tych nadmiar zamieniany jest na tłuszcz, który się odkłada w ciele - prawda ''Aniele'' ? Jeśli tego nie wiesz, to masz informacje rzadkie niczym ''kisiel'' ;)

Na wykładach z biochemii miałem wystarczająco informacji o tym :) Prowadzę kilka osób w treningach i odżywianiu.
Nadmiar białka prowadzi do zakwaszenia dla tego wartość nie powinna przekraczać 3g/kmc białka dla osoby trenującej. Inna sprawa jak ktoś robi cykl na środkach anabolicznych. Na insulinie ładowałem do 4g/kmc i żyję :)
Pozdrawiam
napisał/a: seph 2013-05-26 14:37
Ostatnie pytanie : ile tego sera żółtego na noc? I ponawiam pytanie o ćwiczenia brzucha
co do whey protein myslalem juz dawno nad tym, ale niestety drogie jest.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-26 14:57
seph napisal(a):Ostatnie pytanie : ile tego sera żółtego na noc? I ponawiam pytanie o ćwiczenia brzucha
co do whey protein myslalem juz dawno nad tym, ale niestety drogie jest.

Oblicz sobie zapotrzebowanie na białko do swojej wagi.
np. 85kg X 2,5g białka = 212,5g - dzienne zapotrzebowanie.
Liczysz wszystkie posiłki w których masz białko i uzupełniasz ostatnim posiłkiem.
Oczywiście, wartość ta nie jest sztywna. Podstawa to aby dostarczać białko w posiłkach plus aktywność fizyczna.
Zwiększ ilość jajek, spokojnie do 5 i 200g mięsa - o ile to nie zaburzy budżetu :)

Pozdrawiam
napisał/a: seph 2013-05-26 18:12
Kisiel888 napisal(a):Oblicz sobie zapotrzebowanie na białko do swojej wagi.
np. 85kg X 2,5g białka = 212,5g - dzienne zapotrzebowanie.
Liczysz wszystkie posiłki w których masz białko i uzupełniasz ostatnim posiłkiem.
Oczywiście, wartość ta nie jest sztywna. Podstawa to aby dostarczać białko w posiłkach plus aktywność fizyczna.
Zwiększ ilość jajek, spokojnie do 5 i 200g mięsa - o ile to nie zaburzy budżetu :)

Pozdrawiam

Tak, z tymi przelicznikami wiem, ale niestety budżet ogranicza bo na razie nie zarabiam na siebie.
Odpowiesz dlaczego powinienem unikać na jakiś czas tych ćwiczeń na brzuch?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-26 22:37
seph napisal(a):
Kisiel888 napisal(a):Oblicz sobie zapotrzebowanie na białko do swojej wagi.
np. 85kg X 2,5g białka = 212,5g - dzienne zapotrzebowanie.
Liczysz wszystkie posiłki w których masz białko i uzupełniasz ostatnim posiłkiem.
Oczywiście, wartość ta nie jest sztywna. Podstawa to aby dostarczać białko w posiłkach plus aktywność fizyczna.
Zwiększ ilość jajek, spokojnie do 5 i 200g mięsa - o ile to nie zaburzy budżetu :)

Pozdrawiam

Tak, z tymi przelicznikami wiem, ale niestety budżet ogranicza bo na razie nie zarabiam na siebie.
Odpowiesz dlaczego powinienem unikać na jakiś czas tych ćwiczeń na brzuch?

Ćwiczenia odstaw do czasu unormowania problemów z refluksem po to, aby nie doprowadzać do nadmiernych skurczy mięśni brzucha a co za tym idzie, również i żołądka. Po ćwiczeniach typowych na brzuch, mięśnie żołądka są zmęczon.
Na redukcji, ćwiczenia są intensywne. W zamian proponuję biegać 2-3 razy dziennie - bieganie wpływa bardzo korzystnie na etap redukcji tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-27 12:09
Może pomocny będzie cynamon?

[url_special=http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/produkty/319008,Czy-cynamon-jest-zdrowy.html:uz4ps3n1]http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/produkty/319008,Czy-cynamon-jest-zdrowy.html[/url_special:uz4ps3n1]
napisał/a: seph 2013-05-27 12:42
Kisiel888 napisal(a):Ćwiczenia odstaw do czasu unormowania problemów z refluksem po to, aby nie doprowadzać do nadmiernych skurczy mięśni brzucha a co za tym idzie, również i żołądka. Po ćwiczeniach typowych na brzuch, mięśnie żołądka są zmęczon.
Na redukcji, ćwiczenia są intensywne. W zamian proponuję biegać 2-3 razy dziennie - bieganie wpływa bardzo korzystnie na etap redukcji tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam

z tym bieganiem 2-3 x dziennie to troche przesada, ucze się na codzień i nie dałbym rady z systemem treningowym P90X (mam nadzieje, że wiesz co to)

Co do cynamonu - ciekawy artykuł, można by spróbować.