Refluks- leczenie metodą stretta

napisał/a: Carolinka 2013-07-04 13:16
Czy ktoś poddał się może tej metodzie?
Bardzo dokucza mi ten refluks żoł-przeł. Najgorsze jest to ze ciężko mi przez to przytyć, a muszę.
Czy pomógł komuś ten zabieg? Dla mnie to by było zbawienie gdyby wreszcie udało się wyleczyć.
napisał/a: paweł13 2013-08-26 22:56
Carolinko
W dwumiesięczniku "Nexus" z tego roku (styczeń-luty lub marzec kwiecien)jest obszerny artykuł z uzasadnieniem napisany przez lekarza. W skrócie refluks i zgagę skutecznie można wyleczyć pijąc 1 łyżkę octu jabłkowego (nie spirytusowy czy winny) na szklankę wody 2 razy dziennie. Jak długo stosować nie pamiętam. Ma własciwości alkalizujące. Mojemu koledze na zgagę ( nie refluks) pomaga doraznie sok z połówki cytryny. Cytryna jest zasadowa.
Pozdrawiam Paweł
napisał/a: annaewa32 2013-08-29 10:05
Carolinka tej metody już się nie wykonuje. Obecnie zabieg Esophyx lub Fundoplikację. Napisz coś więcej o objawach, od kiedy chorujesz, jak się leczysz, jakie miałaś wyniki gastroskopii itp.
napisał/a: Healthcare1 2014-07-01 11:53
Miałam zabieg STRETTA w szpitalu MSWiA w Warszawie rok temu. Zabieg przeszedł w 100 %. Jak najbardziej polecam tą metodę!!
napisał/a: lidzia1812 2014-07-03 22:24
Odnośnie zabiegu Stretta chciałam zapytac jakie miałes/las doloegliwości przed przeprowadzonym zabiegiem ? ( zgaga? odbijanie? trudności w przełykaniu ?) czy po przeprowadzaonym zabiegu była jakas poprawa?? czy stosujesz po zabiegu leczenie farmakologiczne? jaki specjalista wykonywał ci zabieg?
napisał/a: lidzia1812 2014-07-03 22:25
Odnośnie zabiegu Stretta chciałam zapytac jakie miałes/las doloegliwości przed przeprowadzonym zabiegiem ? ( zgaga? odbijanie? trudności w przełykaniu ?) czy po przeprowadzaonym zabiegu była jakas poprawa?? czy stosujesz po zabiegu leczenie farmakologiczne? jaki specjalista wykonywał ci zabieg?
napisał/a: Healthcare1 2014-07-04 08:35
Co do dolegliwości - były na tyle silne że zdecydowałam się na zabieg. Nieustająca zgaga, ból w klatce piersiowej - ogólnioe straszny dyskomfort. Problemy stomatologiczne.... Zabieg wykonał Pan doktor Janusz Milewski. W chwili obecnej na szczęście nie biorę żadnych leków, aczkolwiek niestety jestem na diecie - a przy okazji trzymam linię ;) Polecam mi zabieg pomógł a borykałam się z chorobą 2 lata
napisał/a: lidzia1812 2014-07-04 20:28
czy prof Milewski był twoim lekarzem prowadzącym ? czytałam opinie i ludzie go odradzają, twierdzą ze ma olewający stosunek do pacjenta, czy to prawda?
napisał/a: lidzia1812 2014-07-04 21:45
a miałas przed tym zabiegiem wykonane jakieś badania pH- metria? manometria( czynność motoryczna przełyku, wyszła ci prawidłowa)?