Refluks i dziwny nalot

napisał/a: Taraktu 2007-09-20 20:39
Witam.Gastrolog stwierdzil u mnie refluks zoladkowo-przelykowy, mam stan zapalny dolnego przelyku,ponadto na tyle jezyka mam dziwne "guzki" oraz bialo-zolty nalot ktorego za nic nie mozna usunac.Czy jest on zwiazany z refluksem?
napisał/a: fidel7 2007-09-20 21:39
Tak jesli lekarz poprawnie stwierdził reflux-unoszenie kwaśnej tresci zołądkowej do przełyku wtedy powstaje żółtobiały nalot. A lekarz stwierdził to na podstawie jakeigo badania? Gastroskopii?
Najlepiej płukać jamę ustną w oleju roślinnym a potem łyżeczką delikatnie zdejmować, 'zeskrobać' nalot na języku. Tak radziła dobra pani gastroenterolog.
Po dobraniu odpowiednich leków nalot powoli powinien znikać.
napisał/a: Taraktu 2007-09-20 22:53
Lekarz stwierdzil to na podstawie gastroskopii
Nalot zniknal raz w sierpniu kiedy bralem grupe lekarstw ale kiedy ostawilem antybiotyk przeciw HB i jeszcze jakies jedno lekarstwo ktroego nie pamietam , nalot powrocil
napisał/a: fidel7 2007-09-21 08:26
To dodatkowo zrobił test na HP, a jednak masz tą bakterię.
Ja ci radzę co do domowych sposób codziennie z rana pij Siemię lniane tzn len który kupisz w aptece. Wytworzy się taki śluz z niego i bedziesz musiała go wypic wiem ze to niedobre ale kwestia naprawdę przyzwyczajenia.
Ludzie po piciu przez rok Siemienia Lnianego wierz mi nie skarżą się na żadne objawy żołądkowe, nawet osoby z refluxem. Pijcie LEN popularnie zwany Siemie Lniane bo pełni ono funkcję ochronną, osłonną na cały przewód pokarmowy, od przełyku aż do jelita grubego. Wspomaga prawidłową perystaltykę pracy jelit. Jest dobry na wszystkie choroby a w szczególnosci reflux. Kto nie choruje tesh niech zacznie pić a nie będzie weidział nigdy co tzn ból żołądka.