refluks gardłowo - krtaniowy, czy wyleczalny?

napisał/a: bartass28 2017-03-22 11:27
Witam,

Moje problemy zdrowotne zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku, początkowo gulą/dyskomfortem przy przełykaniu i delikatnym bólem w klatce, od jakiś 4 miesięcy masakrycznie boli mnie gardło przy przełykaniu śliny, potworne uczucie zawadzania, kłucie, drapanie, jakbym miała ranę, ból odczuwam w ścianie gardła, jakby była bardzo podrażniona. Dwa razy robiłam gastroskopię, przy pierwszej lekarz z uwagi na zgłaszane dolegliwości pobrał wycinek z przełyku - wyszło zapalenie, ale (tak usłyszałam od lekarza) to nic takiego, każdemu z biopsji by coś tam wyszło i słabo dodatni helicobacter, który potwierdziłam badaniem z kału - wynik ujemny. Druga gastroskopia tak jak i pierwsza nic nie wykazała, wynik książkowy. Zaczęłam chodzić do laryngologów, jedna z lekarek poprosiła o przyjazd do szpitala w którym pracuje na fiberoskopie, okazało się że mam bardzo przekrwioną krtań i że to na pewno refluks, ja nie bardzo chciałam w to wierzyć, bo gdzie taki silny refluks?, kolejni lekarze albo nie wiedzieli co to albo że mam wyciąć migdały - choć tu brak angin, brak nalotów, bakterii na nich, inny laryngolog zasugerował wyprostowanie przegrody, która w żaden sposób mi nigdy życia nie utrudniała. W między czasie przyjmowałam różnego rodzaju IPP, teraz od dwóch tygodni znów wróciłam do tych leków tyle że mocniejszych bo 60mg. Zamierzam wybrać się na ph metrię przełyku żeby ostatecznie potwierdzić czy mam do dziadostwo, bo jestem już wystarczająco zmęczona szukaniem przyczyny, bólem, od wydanych pieniądzach nie wspomnę. Ból towarzyszy mi przez cały dzień, niezależnie od tego czy jem, czy też nie, boli jak tylko wstanę, czy ktoś z Was mając stwierdzony refluks przechodził takie katusze i czy da się to w jakiś sposób zaleczyć?
napisał/a: joannanr1 2017-03-22 16:39
Przyczyną może być refluks , ph metria przełyku to dobry pomysł :)