refluks a biegunki?

napisał/a: zielonasukienka 2015-02-24 00:27
Czesc, skoro juz tu zawiatalam- i zalozywam jeden watek z jednym problemem to skorzystam i tutaj.
Moje problemy zaczely sie jakies 4 lata temu.
Po jedzeniu, nie kazdym, nie zawsze- ale mialam straszne biegunki- taki ze az woda leciala. Nie bylam w stanie stwierdzic co je wzmaga i nadal nie wiem.
Trafilam do gastroloa, z racji ze moj brat ma chorobe Lesniowskiego crohna, to myslalalam ze i ja- ale nie.
Dostlaam leki, mialam zrobiona gastroskopie po ktorej dr stwierdzila ze mam refluks. ?Mialam helicobacter- dostalam antybiotyki. Na troche przeszło
biore debretin, essox, helicid leki, ale ostatnio biegunki znow wrocily. Co to moze byc? Jezeli chodzi o badania na nietolerancje glutenu, laktozy- ujemne. Zrobilam tez testy skorne- jedynie w malutkim stopniu uczula mnie tunczyk.
Tyle- co dalej zrobic>? Gastrolog mowi, ze kolonoskopia nie jest wskazana, ale ja mam przeczucie, ze powinnam ja zrobic.
czekam na rady
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 13:25
ktos cos?
naczytalam sie ze to moga byc objawy ze cos sie dzieje z trzustka- bol plecow po prawej stronie, mialam kiedys ostry bol nadbrzusza(jakies 3 mce temu) biegunki..
napisał/a: Konstans 2015-02-28 14:44
Hej,
skoro nikt nie pisze, ja napiszę to, co zawsze !!!!
Zmien dietę, na początek !!!
Zawsze najbezpieczniej jest przyjrzeć sie diecie, zmodyfikować ją, bo biegunki często świadczą o reakcji alergicznej/nietolerancjach pokarmowych. I to, że testy nie wykazały Ci alergii na gluten czy nabiał NIC NIE ZNACZY !
Mi też nie, bo nie robiłam wszystkich klas. Ty pewnie też. A jak się okazało mam gigantyczną nietolerancję na powyższe. Objawiały się latami, tak jak u Ciebie.
Jeśli nie jesz ich teraz to albo jesz inne produkty, które stymulują uk. pokarmowy do takiej reakcji albo stan zapalny to powoduje.
Co jesz?
Boleści w obrębie pleców, zwykle zw.sa w uk. pokarmowym, narządami takimi jak: wątroba, trzustka, woreczek. Ale to rozległe wnioski, które jednak często ida w parze.

aha, jeszcze jedno - zablokowałas się lekami, wiexc teraz każde działanie, by Tobie pomóc będzie utrudnione.Brałam te same leki, co Ty. Porazka :( medyczna. Wciskana każdemu pacjentowi :(((
Dzięki nim uposledziłas sobie poziom zakwaszenia żołądka, nad czym będziesz musiała popracować.
Pisałam o tym wielokrotnie. Jedno pociąga za soba drugie - teraz żle trawisz, masz bóle, źle wchłaniasz etc.
Pozdrawiam
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 15:17
DZieki, trafilam juz na Twoje posty na forum- i sa calkiem sensowne. Od dluzszego czasu mysle nad paleo :)
tylko jak sie zabrac ja 27 lat jadlam w sumie zle? Nawyki sa nawykami.
Jak jem>
Np dzisiaj
na snadanie kanapki z ciemnym pieczywem i w sumie pasta z awokado i sezamem. Do tego papryka, pomidory.
Woda z cytryna.
Czesciej jednak jem duzo rzeczy ktore zawieraja gluten- niemniej jednak uwazalam do tej pory ze odzywiam sie zdrowo- a tu psikus.
Dodam, ze jestem osoba ktora ma spora otylosc, to nie jest nadwaga- to otylosc.

Tak, czytalam o testach apropo glutenu- w poniedzialek robie

CA 19-9

Helicobacter pylori IgG
Endomysium mięśni gładkich EmA IgG i IgA
Transglutaminaza tkankowa tTG IgA i IgG
Przeciwciała gliadynowe GAF IgA i IgG
Kał na obecność krwi utajonej
Kał badanie ogólne
Kał - lamblie m.Elisa

plus chce mojego gastrologa namowic na kolonoskopie- poniewaz sadze ze te biegunki przewlekle przez tyle lat narobily tylu szkod, ze chcialabym to sprawdzic i miec pewnosc
Uwmowie sie takze na usg brzucha

Sporo badan mialam ostatnio robionych-
np gluten(gliadyna) wyszlo
napisał/a: Konstans 2015-02-28 15:43
Ale ja już wszystko powiedziałam :)
jeśli mnie czytasz, wiesz jaka mam koncepcję diety i rekonwalescencji.
Co do badan, nie przekonam Cię, bo juz postanowiłaś. ze je i tak zrobisz.
W większości będą to wyrzucone pieniądze, albo tez potwierdzenia moich słów - dieta !!! eliminacyjna.
Ty nie bardzo chcesz to wdrożyć, więc
1. szukasz powodów/pretekstów, by to odwlec w czasie.
2. by znaleźć mobilizację do zmiany
Zman to - uwierz. Wydałam fortunę na podobne badania ale wówczas byłam jeszcze mało oczytana w tej kwestii i zbyt ufałam lekarzom.
Poczytaj moje zalecenia i je wdroż. Bez żadnych wykrętów.
Pozdrawiam i życzę dużo samozaparcia :)
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 18:00
A posalas komus gdzies co i jak konkretnie robic?
Chetnie bym poczytala i ulozula to sobie w glowie
napisał/a: Konstans 2015-02-28 18:08
zielonasukienka napisal(a):A posalas komus gdzies co i jak konkretnie robic?
Chetnie bym poczytala i ulozula to sobie w glowie


Miła moja, kazdy mój post jest niemal identyczny, bo dotyczy podobnych problemów.
Aż nudno pisac cały czas to samo ale ludzie sa uparci, jak wiesz ;)
Chcą czuć sie dobrze ale bez żadnych ograniczeń !
tak sie niestety nie da :/, kiedy organizm daje nam tak oczywiste objawy.

Dieta eliminacyjna
Detoks wątroby, woreczka
Suplementacja
Uszczelnienie jelit
Ustabilizowanie poziomu glukozy i insuliny
Wykluczenie chorób np. z autoagresji

badałaś sobi poziom hormonów: tsh, ft3, ft4? ferrytyny, próby watrboowe, bilirubina, fosfataza alkaliczna?
Wszelką diagnostykę powinnas zacząć od tego!
To istotne.

Pozdrawiam :)
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 19:07
Tu zalaczam wyniki hormonow
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 19:08
Ale to z zeszlego roku z czerwca, ferrytyne robilam ale jajus czas temu
Teszty dawno nie


Dziekijuje za rady, ale niektorych rzeczy kompletnie nir wiem jak zrobic
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 19:10
Ps. Na obiad zjadlam kotleta mielonego- bez bulek itp
Zoemniaki i buraki

I nie mialam akcji lazienka- czy to mozliwe ze to tak szybko dziala?
napisał/a: Konstans 2015-02-28 19:15
zielonasukienka napisal(a):Ps. Na obiad zjadlam kotleta mielonego- bez bulek itp
Zoemniaki i buraki

I nie mialam akcji lazienka- czy to mozliwe ze to tak szybko dziala?


A jak myślisz?
co jesz - wydalasz! prawda? :)
jak jest zgrzyt już przy zetknieciu sliny z pokarmem alergennym, to nie dziw się, ze potem będzie już tylko gorzej.
Obiad ok :)
i reakcja równiez :)

Wspomagaj sie ziołami na trawienie, bo leki, które stosujesz, uposledzają ten proces. Parodia, prawda? :)

Hormony w dolnej granicy. To zmusza do regularnego ich kontrolowania. Zamiast połowy testów, którym chcesz sie pddac, lepiej zrób sobie usg tarczycy, powtórz koniecznie hormony i inne
Pozdrawiam :)
napisał/a: zielonasukienka 2015-02-28 19:32
Jak tak spojrzalam na ceny tych badan to faktycznie bez sensu- czyli myslisz ze powinnam zrobic badanie tarczycy i dac sie sterowac lekami?
Ja mam tez problem z tym, ze bardzo szybko tyje, strasznie ciezko mi zrzucic.

Myslalam, ze te hormony sa w normie.
Zrobie to co polecilas i dam znac.
A czy nie powinnam brac pod uwage tego ze sa to jakoes pasozyty? Tzn ze tez

I tak sobie mysle- glownie w tej diecie do jedxenia sa warzywa i mieso. Ty jesz tylko to? Co w sytuacjach jak chce sie czegos sodkiego?