Recepta a lekarz ogólny

napisał/a: kajarozw 2007-12-27 09:38
witam!! Mam takie pytanie. Czy receptę na Citaxin (Cilon,aurex) może przepisać lekarz ogólny czy musi być to psychiatra ?? Otóż kończą mi się leki, mój lekarz poszedł na urlop, do innego lekarza nie chcą mnie zapisać bo za dużo ludzi , a na prywatną wizytę mnie nie stać. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
napisał/a: madajc 2008-01-23 07:38
Może byc mały problem, jeśli chodzi o przepisanie recepty przez lekarza ogólnego, zalezy na kogo trafisz. Mnie osobiście receptę na Rexetin przepisuje internista, ma info w karcie, że zalecił mi ten lek psychiatra i nie robi problemu. Pozdrawiam
napisał/a: J.23 2008-02-03 22:20
Żaden lekaż a już napewno nie lekaż pierwszego kontaktu nie może ci odmówić wydania recepty.A jeżeli jest na urlopie to idziesz do innego nie widzę w tym problemu.
napisał/a: kajarozw 2008-02-04 08:24
A więc ku wyjaśnieniu ... Poszłam do lekarza rodzinnego ... Ten powiedział,że nie może mi przepisać recepty bo weszły nowe przepisy i on musi mieć zaświadczenie od psychiatry ,że takie leki biorę ... Do Pani dr nie dochodził argument ,że w tym momencie muszę mieć te leki , a zaświadczenie doniosę jak wróci mój lekarz z urlopu ... Wkurzyłam się i ... Zmieniłam przychodnię ... Fakt, że pierwszą miałam pod nosem, a teraz muszę dojeżdżać, ale przynajmniej w nowej nie robią takich problemów ... Pan dr , z resztą bardzo miły ;), bez wahania zgodził się na doniesienie zaświadczenia później ... Z resztą bardzo się zdziwił, że mój lekazr rodzinny nie chciał wystawić recepty ... Tak więc z tymi lekarzami to różnie bywa. Pozdrawiam