reakcja po kontraście?

napisał/a: kamila67 2008-12-29 14:59
Jestem 6 lat po usunięciu wola guzkowatego, mam szczątkową tarczycę, biorę wysokie dawki euthyroxu - co drugi dzień 175 i 200 i do tej pory wszystko było ok, pilnuję terminów kontroli. W listopadzie miałam robioną urografię i po 20 dniach zaczęłam sie czuc bardzo żle - kołatanie serca, słabośc, temperatura do 37.2, jem bo muszę, zeby nie paśc. Jest koniec grudnia i moja lekarka z przychodni kazała zrobic TSH - 0,063 (morfologia jest w porzadku). Poprzedni wynik z czerwca był 1,49. Po telefonicznej konsultacji z endokrynologiem mam brac mniejsze dawki euthyroxu ( zrobiłam 4 dniową przerwe wg zalecen i teraz biorę 150 ) i za 3 tygodnie znowu do kontroli. Moje pytanie brzmi czy to faktycznie reakcja po kontrascie i jak długo może trwac dochodzenie do normalności, bo mnie już te półtora miesiąca wykończyło psychicznie i fizycznie.
napisał/a: dimedicus 2008-12-30 16:15
Zgadza się należało obniżyć dawkę leku i lekarz postąpił prawidłowo,co do kontrastu ,na pewno nie był przyczyną tego stanu,skutki uboczne działania kontrastu mogą utrzymywać się jeszcze kilka godzin po zakończenia badania,ale nie tyle dni.Jak na początku zaznaczyłem przyczyną była stosowany lek.
napisał/a: kamila67 2008-12-31 14:24
Dziękuje za informacje