reakcja alergiczna a tabletki antykoncepcyjne

napisał/a: Alicja_91 2011-12-03 16:26
Biorę te tabletki anty i właściwie żadnych innych leków (oprócz magnezu;p). Chwile po 13 zwykle je zażywam, ale była taka sytuacja dzisiaj, że nieopatrznie zjadłam orzecha (a mam uczulenie...) i oczywiście napuchnęłam, zaczęło mnie piec/swędzieć gardło, nie mogłam przełknąć śliny, więc szybko w panice (żeby się nie zaczęły duszności) połknęłam dwie tabletki Claritine i szklankę Calcium wypiłam. Potem było kiepsko, bo bolał mnie żołądek, jelita (tak jakby puchło wszystko po kolei, ale to normalne w takiej sytuacji - już tak kiedyś miałam, chociaż tym razem dużo bardziej... głupio zrobiłam, że wzięłam dwie te tabletki naraz, ale to było działanie w panice :/ ), musiałam iść na kibelek. YAZ wzięłam dwie godziny później, jakoś po 15, żeby dać czas żołądkowi i w ogóle do doprowadzenia się do ładu, nie jadłam nic w tym czasie (przez te dwie godziny), bo bolało. Wydawało mi się, że już się uspokoiło, ale jak zażyłam YAZ to miałam takie dziwne objawy znowu - bolały mnie jelita i żołądek, często oddawałam mocz. Nie było biegunki, ani teoretycznie nie ma tego typu leku (Claritine) wymienionego w ulotce jako obniżający działanie YAZ (tylko że wzięłam dwie tabletki Claritine), ale martwię się teraz czy jest możliwe że nie do końca się wchłonął (YAZ) albo że no nie wiem, nie przyjął się w ogóle bo układ pokarmowy był podrażniony? Trochę się boję teraz jeść, żeby nie dostać biegunki i nie ryzykować, że obniżę działanie tych tabletek, bo znowu będę panikować... A niestety nie mam obecnie zapasowego blistra :/ Jak to jest? Czy w takiej sytuacji jest jakieś ryzyko? Czy mogę wyluzować? Proszę o pomoc... :(
napisał/a: delinka79 2011-12-03 18:38
zawsze w takich sytuacjach jak masz watpliwosci lepiej zastosowac dodatkowe zabezpieczenie i problem zglowy
napisał/a: Alicja_91 2011-12-10 01:29
delinka79 napisal(a):zawsze w takich sytuacjach jak masz watpliwosci lepiej zastosowac dodatkowe zabezpieczenie i problem zglowy

tak, wiem to na przyszłość, ale co z taką sytuacją jeśli stosunek był wcześniej (w ciągu tygodnia przed jej wystąpieniem)? chodzi mi o to, czy jest powód do obaw z medycznego punktu widzenia...
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-12-12 01:51
Witam. Po pierwsze, przyjęcie 2 tabletek Claritine nie było błędem. Jeżeli sytuacje by się powtórzyła i zaczęłaby Pani puchnąć, lepiej nawet wezwać pogotowie lub przynajmniej być z kimś, kto może zadzwonić do czasu aż objawy nie miną.

Claritine nie wchodzi w integracje z yaz, a że nie miałą Pani ani wymiotów ani biegunki, lek powinien wchłonać się normalnie. Doustne leki antykoncepcyjne wchodzą w interakcje przede wszystkim z niektórymi antybiotykami i lekami na padaczkę. Pozdrawiam