Rany, strupy w nosie. Zatkany nos.

napisał/a: dawidkoszalin 2011-01-26 21:17
Mam 27 lat i od ok 3 lat borykam się z problemem strupów oraz ran w prawej dziurce nosa. Jest tak, że strupy rosną i rosną aż zatykają całą dziurkę, a wtedy muszę oczyścić nos "ręcznie" co nie jest kulturalne. Codziennie rano po wydmuchaniu nosa jest krew na chusteczce. Korzystałem z porad laryngologa, przepisał mi najpierw Avamys, lecz nic mi nie pomógł. Potem przepisał Rhinocort w aerozolu, lek pomaga ale tylko i wyłącznie w tym, że mogę oddychać przez nos, natomiast rany pozostają. Gdy tylko przestanę uzywać leku (skończy się, a nie wykupię nowej dawki) nos mi się automatycznie zatyka, tak jakby dziurki się zawężały i pobolewa mnie wtedy głowa. Mam już dość tej dolegliwości, jest bardzo uciążliwa i nie pomaga mi to się często skupić na życiu codziennym. Proszę o porady, co zrobić. Wymazy? Antybiotyki? Zastrzyki? Cokolwiek aby tylko pomogło.
Ps. Dodam, że rany są od strony przegrody nosowej i sięgaja dość głęboko.
napisał/a: Peter 2011-01-27 11:32
Zacząć od wymazu z tych ranek na posiew bakteriologiczny.
napisał/a: dawidkoszalin 2011-01-27 16:21
Na taki wymaz potrzebne jest mi skierowanie od lekarza rodzinnego? A swoja drogą laryngolog do którego uczęszczałem powinien - tak myślę - skierować mnie od razu na takie badanie, czyż nie?
napisał/a: Peter 2011-01-28 11:54
dawidkoszalin napisal(a):Na taki wymaz potrzebne jest mi skierowanie od lekarza rodzinnego? A swoja drogą laryngolog do którego uczęszczałem powinien - tak myślę - skierować mnie od razu na takie badanie, czyż nie?

Niekoniecznie. Skierowanie na badanie to tylko dobra wola lekarza. Niestety.