Rana na nodze po pile spalinowej. Strupy i problemy.

napisał/a: jacek91 2010-04-03 10:44
Witam.
W sobotę 20 marca br miałem wypadek przy pracy koło domu. Piłą spalinową przeciąłem sobie palucha stopy lewej wraz z częścią kości. Od razu udałem się do szpitala, zrobiłem zdjęcie RTG, założono mi szwy i przepisano leki przeciwbólowe i zastrzyki przeciwzakrzepowe. Dostałem również polecenie aby udać się do ortopedy bo będzie potrzeby gips. W poniedziałek 22 marca byłem prywatnie u ortopedy i ortopeda wyśmiał chirurga który narzucił wręcz gips gdyż na palce stopy nie zakłada się gipsu. Tam poprosiłem również o silniejsze leki przeciwbólowe, dostałem też coś na sen oraz maść na ranę, aby nie przyklejała się gaza do rany. Dodam, że ortopeda nawet nie popatrzył na ranę lecz jedynie na zdjęcie RTG. Zalecił abym po 2 tygodniach ściągnął szwy.

Wczoraj miał mi ściągnąć zaprzyjaźniony lekarz te szwy, lecz gdy zobaczył palca powiedział że część rany goi się przez ziarninowanie i jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie aby ściągać szwy, powiedział także, że rana mu się nie podoba i żebym koniecznie jeszcze w ten sam dzień udał się do chirurga tam gdzie miałem szwy założone bo będzie także niezbędne ściąganie paznokcia. Pojechałem więc do chirurga, tam chirurg całkowicie zaprzeczył poprzednim lekarzom i "paznokieć a raczej jego pozostała część sama zejdzie, siostro tu będą szwy ściągane". Siostra zaleciła mi abym przemywał ranę kwasem borowym oraz rozmoczył wszystkie strupy, ale ich na siłę nie zrywał.

Dołączam schematyczny obrazek rany
no i tutaj nie mogę dodać jako jestem nowym użytkownikiem, dla chętnych na PW jakby trzeba było


1. Nie wiem czy wszystkie procedury były ok bo lekarze szczególnie chirurg był bardzo chamski i jak przyjechałem powiedział "szkoda, że pan nie poleciał tą piłą z 0,5cm dalej, nie miałbym tyle szycia tylko od razu byśmy palca ucieli" i to nie był żart raczej.

2. Dodatkowo idąc prywatnie do chirurga zapłaciłem 60 zł za wizytę oraz dodatkowo 30zł za ściągnięcie szwów przez pielęgniarkę o czym dowiedziałem się dopiero po wszystkim.

3. Jak rozmoczyć te strupy i w czym?

4. Polisy ubezpieczeniowej ze szkoły nie chciał wypełnić mi chirurg, powiedział,abym udał się do ortopedy. Czy on mnie zbył? Nie wiem kto powinien mi to wypełnić a nie chcę chodzić i tracić kasę prywatnie bo chirurg bierze 60zł a ortopeda 105zł za wizytę.

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam, Jacek
napisał/a: jacek91 2010-04-04 13:16
podbijam temat.
napisał/a: Blackursus 2010-04-05 01:03
Na temat polisy niesety nie moge ci poomoc.
Nie wiem dlaczego ortopeda powiedzial Ci, ze nie mozna zalozyc gipsu na palec, oczywiscie ze nie, ale zeby ustywnic palca,gips zaklada sie na cala stope.Dawno temu malam peknieta kostke, gips zalozyli mi do wysokosci kolana,ale ja nie mialam rany otwartej, moze dla tego nie zalozyli Ci gipsu.
Chirudzy z reguly sa chamscy,ja tez sie z tym spotkalam, ale przy ich pracy to chyba nie dziwne. Troche w zyciu widzieli i to czyni z nich twardzieli(ale mi sie zarymowalo:)).Jezeli rana byla ropiejaca to mysle ze dobrze ze ci sciagneli szwy, jezeli chodzi o paznokiec, to chirurg mial calkowita racje.Sciagaanie paznokcia, ktory i tak juz czesciowo zszedl i ktory i tak zejdzie nie ma sensu.Chyba nie porzebne Ci dodatkowe cierpienie,prawda?
Nie rozumie dlaczego masz zmiekczac strupy; moze zeby ropa wydostala sie na zewnacz, jezeli rana bardzo ropieje,chirurg powinien zalozyc saczek, ale mysle ze skoro tego nie zrobil to mozesz do tego celu uzyc naparu z rumianku. Ja osobiscie polecam ci Tribiotyc.To masc w saszetkach z antybiotykiem,mozna jej uzyc na rany otwarte.Jest dosepna bez recepty, nie jest niestety tania. Pozdrawiam.