Rana na kolanie

napisał/a: Aluniagirl 2009-07-07 22:21
Witam:)
Miałam dość bolesny wypadek na rowerze. Mam pokaleczone nogi, dodatkowo wywaliłam się na szlace... Najgorsza jest rana na kolanie, duża nie rozcięta lecz głęboka, ropieje ciągle boli w skutek czego nie mogę zginać nogi, normalnie się poruszać... Znajomi różnie mi radzą jedni żeby tego nie ruszać poczekać aż rana się zasuszy i powstanie strup który po jakimś czasie odpadnie drudzy żeby smarować ranę jakąś maścią tak by skaleczone miejsce cały czas było wilgotne. Na początku stosowałam maść Baneocin- na gojenie się ran później maść zawierającą witaminę A ( po niej zmniejszył się obrzęk wokół ran, skóra nie jest już czerwona). wypadek miał miejsce 3 dni temu. Pozdrawiam i czekam na odp. :)
napisał/a: Pattsy 2009-07-08 13:17
Możesz ranę oczyścić na wiele sposobów pierwszy, najbardziej popularny czyli woda utleniona. Ostatnio pojawiły się głosy medyków mówiące o tym, że rany nie należy polewać wodą utlenioną bezpośrednio a tylko jej okolice. Do wypłukiwania zanieczyszczeń, które mogą ewentualnie znajdować się w ranie lepiej używać soli fizjologicznej albo rivanolu. Rivanol służy nie tylko do oczyszczenia rany ale także ją wysusza i odkaża rany, które ropieją. Myślę, że w Twoim przypadku najlepszy byłby rivanol. Nie wiem jednak czy domowe sposoby na głęboką ranę to dobry pomysł. Najlepiej skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką. Pozdrawiam Pattsy
napisał/a: Lynn1 2009-07-17 00:03
Woda utleniona badz letnia woda z mydlem. Absolutnie nie smaruj jej niczym dziwnym ( jak np olejem po poparzeniach) Bo to sie zacznie paprac i robic wiekszy balagan niz potrzeba. Do tego bedzie cie bardziej meczyc i moze zaszkodzic calemu organizmowi.
Uzywaj wody z mydlem albo wody utlenionej. Jesli rana ma wysiek skorzystaj z rywanolu jak mowi kolezanka :) A rane zaklej plasterkiem, odklejaj jednak na noc by mogla "oddychac" i szybciej sie zagoic. A Ty cierpliwie poczekaj na strupek ktory sam odpadnie :)