Rana na brodzie, odstająca skóra

napisał/a: Rumpfy 2014-12-20 18:50
Cześć, moja broda wygląda niestety tak:
https://www.dropbox.com/s/gbl76159w2rao1j/DSC00751.JPG?dl=0

zdjęcie niewyraźne więc tłumacze, mam ściągnięty kawałek skory poniżej rany, zawinął się w coś na kształt kłębka :/

Na gojenie rany mam żel oraz maść Solcoseryl. Chciałem zapytać czy ta skore trzeba będzie wyciąć? Czekać niech sie goi, czy iść z tym do lekarza? Będe w tym miejscu mial jeszcze zarost? głębokość rany w największym miejscu (widoczna) to jakiś milimetr, może półtora

pozdrawiam
napisał/a: Megalia 2014-12-20 19:30
Idź z tym do lekarza. Jeśli to wytniesz będzie blizna i nie będzie zarostu. Nie zwlekaj.
napisał/a: Rumpfy 2014-12-21 20:05
Dzięki za odpowiedź, do lekarza spróbuje sie wybrać jutro, jesli będzie jeszcze potrzeba. Przed chwila delikatnie obejrzałem rane, jest to po prostu wcięcie, fragment skory który odstawał dość dobrze pasuje do rany. Musiałbym lubic sie okaleczać zeby to teraz wycinac :P

Delikatnie ułożyłem fragment skory w ranie, zakleiłem to wąskim plastrem + zel Sorocel, zeby rana mogla oddychać z boków. Planuje przespac sie z opatrunkiem. Jutro oczekuje zasklepienia tego fragmentu skory. Popełniam jakiś błąd?

Spodziewam sie, ze nadal ten fragment bedzie spulchniety, z czasem zrowna sie ona z otaczajaca skora?
napisał/a: Megalia 2014-12-21 20:19
:) No miałam na myśli oczywiście opcję u lekarza. Cokolwiek zrobisz teraz ważne by tego nie zabrudzić. Czy zostanie ślad,blizna? Coś zostanie ale mężczyźni z bliznami są ponoć bardziej ponętni. :P Niech lekarz to obejrzy i zadecyduje.