Rak płuca u młodego niepalącego?

napisał/a: Stefan01 2014-03-24 18:51
Witam Serdecznie!! Jestem Marcin.

Zwracam się tutaj z przypuszczeniem jak w temacie. Mam problem z powtarzającymi się od ok. 2 lat infekcjami płuc i gardła. Otóż taki stan powtarza się cyklicznie od tych 2 lat i dzieje się to coraz częściej i trwa - tak mi się wydaje - coraz dłużej. Infekcja gardła i płuc ustępuje po kilku tygodniach, ale po jakimś czasie znów wraca, ostatnio miewam kilka tygodni przerwy i kilka tygodni infekcji. Teraz jednak trwający od około 5-ciu tygodni mokry kaszel poprzedzony 2 tygodniową infekcją gardła - która już zniknęła - zaniepokoił mnie. Zawsze w tej kolejności: gardło zajmuje się infekcją infekcja gardła ustępuje i pojawia się przewlekły kaszel mokry. Kaszel jest zawsze mokry, niezbyt uporczywy, niespecjalnie dokuczliwy, więc nie bardzo się przejmowałem wcześniej, wydzielina szybko gromadzi się w okolicach tchawicy, więc po prostu często czuję potrzebę wymuszenia kaszlu żeby ją odkrztusić. Nie pamiętam żebym od kilku lat miał suchy kaszel. Kolor wydzieliny rano jest żółtawy (lekko), potem biały. Niedawno zaobserwowałem słabo słyszalne świszczenie. Innych dziwnych i niepokojących objawów nie zauważyłem.

Mam 27 lat, nigdy nie paliłem i nie byłem biernym palaczem. Nie miałem okazji obcować z azbestem czy innymi groźnymi substancjami. Mieszkam w małym mieście, mam 205cm wzrostu, nie mam nadwagi, ale szczupły nie jestem. Jednak mam pracę siedzącą, ćwiczę od święta, chętnie jadam mięso (chodź staram się unikać wieprzowiny). Babcia miała ostrą astmę 15 lat, na którą zmarła.

Moje pytanie. Czy bardzo powinienem się niepokoić tymi objawami, na jakie badania i gdzie powinienem się z tym zgłosić? W razie potrzeby mógłbym zrobić badania prywatnie.


Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek sensowne podpowiedzi!!!
napisał/a: joannanr1 2014-03-24 21:30
Raczej zacznij się diagnozować , rak to ostatnia choroba o jakiej powinieneś pomyśleć.
Ja zaczęłabym od badania mikrobiologicznego plwociny i zrobienia rtg płuc.Najlepiej poszukaj dobrego pulmonologa , pozdrawiam
napisał/a: STARYWYGA 2014-03-30 21:06
Astma oskrzelowa n
astma na tle alergicznym
alergia
chore zatoki

Czemu nie idziesz do lekarza
co do raka daje 0,001 %