Rak płuca lewego

napisał/a: edyta0277 2015-04-29 11:40
Witam serdecznie.
Mój tata od ponad roku choruje na raka płuc ( ca planoepitheliale G2 partim keratodes ) . Dostał chemię a także radioterapię ponieważ był przeżut do móżdżku. Przed świętami wielkanocnymi dostał kolejną chemię a po świętach trafił do szpitala gdyż zaczął kaszleć krwią - rozpoznano masywną zatorowość płucną oraz zapalenie płuc prawostronne. Tatuś wyszedł już ze szpitala, ale czuje się żle, bardzo ciężko mu się oddycha, po przejściu kilku kroków bardzo się męczy rzęsi i gra mu w klatce okropnie. W wypisie wyczytałam .
TK tętnic klatki piersiowej ( w tym aorta )
Rozległe zmiany zatorowe w tętnicach płatowych, segmentowych i subsegmentowych prawego płuca.
Przypodstawnie w prawym płucu nacieki mogące odpowiadać zmianom zawałowym, zapalnym. Po stronie lewej: we wnęce okołownękowo i w otoczeniu pęczków naczyniowo - oskrzelowych widoczne są nacieki z powietrznym bronchogramem, objętość płuca zmniejszona, pogrubiona opłucna, oskrzele dolnopłatowe zwężone - stan po naświetlaniu lewego płuca z powodu guza wnęki. W 2 segmencie prawego płuca guzek śr. 8mm - meta susp.. Węzły chłonne wnęki płuca prawego i śródpiersia niepowiększone. Ściany przełyku pogrubione do 7mm. Aorta piersiowa nieposzerzona, w łuku od strony ogonowej tętniak śr 2cm.

W USG wielomiejscowym:
W prawym dole n-o węzeł chłonny 5mm
Lewy n-o wolny

Co to wszystko oznacza, jak mam pomóc mojemu tacie jakie są rokowania????
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.