rak pluc?

napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 19:41
Dzien dobry ...
mam bardzo wazne dla was pytanie i prosilabym o odpowiedz...
boje sie strasznie ze moge dostac raka pluc :(
od pewnego czasu boli mnie jak oddycham, kaszle od chyba poltorej miesiaca, zadne leki mi nie pomogaja.
pale tak gdzies 3 papierosy dziennie, zaleznie tez czy mam czas na to, wciaglam sie w ten nalog poprzez moje kolezanki, kolegow, nawet jesli chce zucic a potrafilabym to oni mnie namawiaja ciagle do palenia no i tak zostalo ze pale
Raz kolezanka mi powiedziala ze jak przestane palic to zgrubne... dlatego tez nie chce za bardzo rzucić.

Czy bol przy oddychaniu i wlasciwie czyje jakby mnie serce bolalo, moze byc spowodowane rakiem pluc i koncem mojego zycia ?(((
napisał/a: ata28 2009-12-17 19:48
Co to znaczy ,że żadne leki Ci nie pomagają ???
Byłas u lekarza wylkuczył zapalenie płuc i oskrzeli , zrobil rtg , dal leki i one nie pomogly, czy jak??????
I nie łudź się , że zaraz umrzesz- na raka płuc umiera się zazwyczaj dość długo i boleśnie...
Spróbuj palić więcej fajek przy bółu przy oddychaniu - napewno "pomoże " ...?

I czemu piszeszw chemioterapii ? co to ma wspólnego z Twoimi drobnymi dolegliwościami
napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 19:50
"Co to znaczy ,że żadne leki Ci nie pomagają ???
Byłas u lekarza wylkuczył zapalenie płuc i oskrzeli , zrobil rtg , dal leki i one nie pomogly, czy jak??????
I nie łudź się , że zaraz umrzesz- na raka płuc umiera się zazwyczaj dość długo i boleśnie...
Spróbuj palić więcej fajek przy bółu przy oddychaniu - napewno "pomoże " ... :

tak bylam u lekarza i mi nic nie przechodzi, mialam antybiotyki, 2 tygodnie bylam w domu itp ..
a dalej mam to samo =/ -- a jakie sa objawy raka pluc?po czym poznac gdybym miala raka pluc?
napisał/a: ata28 2009-12-17 19:53
a przepraszam , jaka była diagnoza? bo chyba nie dał Ci lekarz antybiotyku na "ładne oczy" ?
Odstaw fajki i zrób rtg płuc na początek.
napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 19:55
powiedzial ze zwykle przeziebienie, a mowilam i podkreslalam ze pluca mnie az bola jak kaszle a on nic, no i tak sie mecze przez jakies poltorej miesiaca...
chyba bede musiala isc na te rkg pluc =/ jep :(
napisał/a: beta32 2009-12-17 20:05
Witam. Wiesz czytam to i czegos nie rozumię. Dlaczego wmawiasz sobie, ze mozesz mieć lub dostać raka płuc??? przecież zapewne masz chore oskrzela i na nie dostałaś antybiotyk. Nie wmawiaj sobie czegoś co jest straszną chorobą, tylko ogranicz papierosy, nie sluchaj się koleżanek , tylko zadbaj o zdrowie. Nie ma co gdybać, zrób tak jak radzi ata28 rtg płuc.
napisał/a: beta32 2009-12-17 20:06
Od kaszlu może boleć cała klatka piersiowa........
napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 20:12
no a dla pewnosci mam isc na przeswietlenie pluc? od tygodnia mnie wlasnie tak pluca i serce kuje jak oddycham =/
rzuce palenie od jutra : bo juz nie raz to robilam ... a z tymi kolezankami nie bede trzymala ;>
boje sie ze to moze byc rak pluc, bo to tyle o tym mowia =/ a w dodatku pale niekiedy wiec mam powody do takiego zamyslu :(
napisał/a: beta32 2009-12-17 20:20
Ale nikt nie karze Ci się przestać kolegować, tylko trzeba miec swoje zdanie, zdrowy rozsądek, jeżeli źle się czujesz to zacznij dbać o zdrowie, skoro lekarz mówi , że jestes przeziębiona , to widocznie niczego innego nie zdiagnozował. Przy przeziębieniu ma prawo bolec w piersiach przy kaszlu.........
napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 20:23
a to nie ma potrzeby isc na przeswietlenie widze :)
a jakie sa objawy raka pluc?
napisał/a: beta32 2009-12-17 20:36
Dla pewności możesz zrobic , ale powtarzam skoro lekarz postawił taką a nie inna diagnozę, nie widział żadnych innych objawów..........dlatego nie ma co upierać sie, przy nowotworze, uwierz mi wiem co mówię......poczytaj na necie .....
napisał/a: MrAniaaaa 2009-12-17 20:40
no to dobrze...troche mi ulzylo na sercu dzekuje, ale dla pewnosci zrobie to przeswietlenia...