Rak płuc, młody wiek

napisał/a: Subrosa 2012-04-11 19:52
Witam, chciałbym zaznaczyć, że jestem bardzo młodą osobą, ciałem już jestem dorosły, ale wiekiem wciąż dzieckiem. Moje pytanie jest skierowane do osób, które się na tym znają, wiem, że powinienem się wybrać do lekarza, z czasem to zrobię, a teraz do rzeczy. Pale papierosy nałogowo od dwóch lat, mam następujące objawy:

-Częsty kaszel, wypluwanie plwociny
-Bóle w klatce piersiowej
-Świsty w klatce piersiowej po wypaleniu papierosa
-Cięższy oddech, po wypaleniu większej ilości papierosów
-Zmęczenie
-Stany podgorączkowe
-Gdy budzę się rano, rzadko, ale zdarza się, że mam nudności, chęć zwymiotowania

Dodam, że mam astmę, jeżeli jest to pewny rak płuc, to proszę o jakieś pocieszające, lub mniej pocieszające rady
napisał/a: piotrosiama 2012-04-11 19:57
A tam od razu rak. Jesteś astmatykiem i do tego palisz - paranoja. Rzuć papieroski bo 2 lata palenia to jeszcze nie nałóg a stan zdrowia się zdecydowanie poprawi.
napisał/a: Subrosa 2012-04-11 22:41
piotrosiama13 napisal(a):A tam od razu rak. Jesteś astmatykiem i do tego palisz - paranoja. Rzuć papieroski bo 2 lata palenia to jeszcze nie nałóg a stan zdrowia się zdecydowanie poprawi.


Napisałem, że OD DWÓCH LAT palę nałogowo, palę od dłuższego czasu, ale głód nikotynowy odczuwam od dwóch. Uważasz, że nie powinienem się zamartwiać? Te objawy są bardzo charakterystyczne dla raka płuc.
napisał/a: piotrosiama 2012-04-11 23:45
Jak masz stwierdzoną astmę to zapewne leczysz się u pulmonologa. Kiedy był ostatni rtg klp, przechodziłeś może jakiś czas temu infekcję ?
napisał/a: Subrosa 2012-04-11 23:52
piotrosiama13 napisal(a):Jak masz stwierdzoną astmę to zapewne leczysz się u pulmonologa. Kiedy był ostatni rtg klp, przechodziłeś może jakiś czas temu infekcję ?


Mam stwierdzoną, ale już od dawna się nie leczę, ani nie przyjmuję żadnych leków. Nie pamiętam, nie przechodziłem.
napisał/a: piotrosiama 2012-04-11 23:55
No to najwyraźniej masz zaostrzenie choroby, ech te papieroski - u mnie tak samo się zdarza. Rzuć jak najszybciej palenie a jak masz w domu leki zlecone przez specjalistę to trzeba do nich wrócić.
napisał/a: Subrosa 2012-04-11 23:59
Czyli wykluczasz raka płuc?
napisał/a: piotrosiama 2012-04-12 00:11
Tak patrząc zdalnie to małe prawdopodobieństwo.
napisał/a: Subrosa 2012-04-13 16:34
A czym jest spowodowany ból, gdy uciskam klatkę piersiową?
napisał/a: piotrosiama 2012-04-13 18:32
Intensywny kaszel powoduje bóle w obrębie klatki piersiowej.
napisał/a: Subrosa 2012-04-14 17:18
A czym zapobiec atakowi astmy, prócz zaprzestaniem palenia tytoniu?
napisał/a: piotrosiama 2012-04-14 17:45
Powiem na własnym prykładzie : rzuciłam palenie objawy astmy ustąpiły, po 4 latach znów zaczęłam ponownie palić i wszystko wróciło.