Rak płaskonabłonkowy płuc, zbierajacy sie płyn w płucu

napisał/a: lizard-borys 2009-10-01 19:07
Witam
Mama ma raka plaskonablonkowego pluc z przezutami do kosci. Dostaje wlasnie 2 chemie. Miala przedwczoraj robione kontrolne TK klatki piersiowej i w jednym z pluc zbiera sie plyn a w drugim prawdopodobnie nowotwor zanikl. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze jak na swoja chorobe. Jak mamy odebrac taki wynik badania??? Tak przy okazji co tak naprawde oznaczaja przezuty do kosci??? Czy sa inne dostepne metody ich leczenia oprocz radio i chemioterapi???
Mama bierze cala suplementacje diety i inne srodki, opisalem to w:





Mam jeszcze jedno pytanie:
Udalo sie mi zalatwic leczenie CYBERKNIFE i staram sie o leczenie w Finlandii. Jednak podczas
konsultacji lekarz powiedzial, ze leczenie CYBERKNIFE, czyli teoretyczne 'wypalenie' glownych guzow nic nie zmieni. Poradzila zeby przeprowadzac chemie najdluzej jak sie da, a jesli ona zawiedzie nie korzystac z CYBERKNIFE a sprobowac z Finlandia. Co o tym myslicie???
napisał/a: Vieri 2009-10-01 23:25
Witaj,

Wynik (obraz) badania TK można odebrać w archiwum pracowni która owe badanie wykonała. Opis dostępny jest zwykle w rejestracji tejże.

Przerzuty do kości oznaczają, że nowotwór pierwotny przerzutował drogą układu krwionośnego i/lub limfatycznego, a oderwane komórki nowotworu zagnieździły się w kości i zaczęły niekontrolowanie mnożyć.
Oprócz radioterapii i chemioterapii guzów w kości miednicy (? tak wnioskuje z pod. linków) operować nie można. Pozostają więc tylko chemio i radioterapia.

Cyberknife nie został nigdy wykorzystany do "resekcji" zmian w kościach.

Leczenie w Finlandii nową terapią opartą na wirusach jest jak najbardziej moim zdaniem godna polecenia. Nie wiem na ile jest skuteczna, ale jeśli lekarze proponują leczenie wyłącznie paliatywne to sensownie byłoby spróbować.

Pozdrawiam
napisał/a: lizard-borys 2009-10-06 18:56
Dziekuje za odpowiedz Wciaz szukam najlepszej drogi, mam pytanie czy warto ubiegac sie o Tarceve lub kupic ja we wlasnym zakresie???
napisał/a: erynis 2009-10-24 12:19
witam!
mój tata ma 70 lat i w lipcu wykryto u niego guzy w płucach - okazało się że to rak płaskonabłonkowy płuc - ma zajęte oba puca i na operacje jest już za późno.... jest już po paru seriach chemioterapi ale ta seria jest już ostatnia bo chemia mu niestety nie pomaga:(
czy wiecie co można zrobić ?? słyszałam jeszcze że naświetlania mogą przenieść jakiś skutek ale dopiero w poniedziałek będziemy rozmawiać z lekarzem...
bardzo proszę o pomoc!
napisał/a: lizard-borys 2009-10-24 21:07
Witam
Nikt nie moze do konca najlepiej doradzic, to co ja odnalazlem i stosujemy z mama znajdziesz w moich watkach na prosalute.info i glejak.pl I pamietaj kazdy przypadek jest indywidualny I nigdy nie nalezy sie poddawac!!!
Pozdrawiam