Rak piersi?

napisał/a: natalia1235 2013-05-20 15:08
Witam. Mam 17 lat i martwię się o moją 37-letnią mamę . Wczoraj zaczęła ją boleć lewa pierś, przyszła do mnie pokazać czy wyczuwam to co ona. Po "zbadaniu" wyczułam gulkę dość dużo, twardą...kamieniopodobną. W przeszłości moja mama jak dobrze pamiętam miała podejrzenie raka piersi( ale prawej) ....strasznie się o nią boje i nie wiem czy jest się czym martwić. Postaram się ją zmusić do pójścia do lekarza ale jak wiadomo nasza służba zdrowia nie jest zbyt zorganizowana i trochę to potrwa........
Czy może któraś z pań tak miała..albo coś podobnego a może wie co to może być i jest czym się martwić.

Błagam o pomoc......
napisał/a: Ell 2013-05-20 16:42
kazdy guzek, zwlaszcza w piersi trzeba skonsultowac z lekarzem. Najlepiej isc od razu do onkologa. Zapewne zrobi USG, biopsje. Tutaj raczej bym nie czekala na wizyte NFZ ale prywatnie ( taka wizyta kosztuje okolo 100zl i np wizyte masz za najwyzej 7 dni). Nowotwor to taka choroba, gdzie czas ma bardzo duze znaczenie.

ALE guzek nie oznacza wcale od razu raka. Moze to byc gruczolakowlokniak. Z tymze, jezeli jest on twardy, to tym bardziej sprawa powinna sie znalezc u lekarza i to nie za 2 tyg czy za trzy. Ale juz, teraz.
Lepiej dmuchac na zimne, Bo np moze sie okazac, ze teraz mozna to wyciac i po sprawie, a za miesiac czy za dwa moze to byc sprawa onkologiczna.
I po co zyc w stresie, lepiej sie dowiedziec, co to moze byc.
Umow mame na wizyte, przedstaw mame przed faktem dokonanym, ze ma sie stawic wtedy i wtedy i juz.
napisał/a: natalia1235 2013-05-20 19:45
Bardzo dziękuję za odpowiedź i radę, na pewno już dziś z nią o tym porozmawiam :)
napisał/a: andrzej_polo 2013-06-23 11:28
Moja mama jest chora na raka piersi i ma przerzuty na węzły chłonne. Sprawa jest poważna. Bardzo chciałaby się wyleczyć. Jeśli jest ktoś kto orientuje się w tym temacie i ktoś kto może pomóc to bardzo proszę o odpowiedź i błagam o pomoc!!
napisał/a: Ell 2013-06-23 11:51
andrzej_polo napisal(a):Moja mama jest chora na raka piersi i ma przerzuty na węzły chłonne. Sprawa jest poważna. Bardzo chciałaby się wyleczyć. Jeśli jest ktoś kto orientuje się w tym temacie i ktoś kto może pomóc to bardzo proszę o odpowiedź i błagam o pomoc!!


wiesz, choroba nowotworowa to zawsze jest powazna sprawa i kazdy chcialby sie wyleczyc. Tutaj jedynie to mozemy trzymac kciuki i tyle. A reszte to w rekach lekarzy.
napisał/a: wikam2 2013-06-23 20:36
andrzej_polo napisal(a):Moja mama jest chora na raka piersi i ma przerzuty na węzły chłonne. Sprawa jest poważna. Bardzo chciałaby się wyleczyć. Jeśli jest ktoś kto orientuje się w tym temacie i ktoś kto może pomóc to bardzo proszę o odpowiedź i błagam o pomoc!!


Odbierz pw :)
napisał/a: wikam2 2014-01-15 19:37
Kilka niepokojących objawów :
[url_special=http://nowotwory.wieszjak.polki.pl/rak-piersi/235321,Jakie-objawy-sa-typowe-dla-raka-piersi.html:2gtxqqui]http://nowotwory.wieszjak.polki.pl/rak-piersi/235321,Jakie-objawy-sa-typowe-dla-raka-piersi.html[/url_special:2gtxqqui]