Rak piersi?

napisał/a: Chii11 2012-08-18 20:23
Witam, dziś zauważyłam, że z mojej lewej piersi po przyciśnięciu dość mocno wypływa żółta wydzielina, wygląda to jak ropa, nie ma zapachu ale klei się w palcach. Muszę przyznać, że wypływa tego dość dużo przy kolejnym uciśnięciu piersi. Poza tym jakiś czas mój chłopak rzekomo wyczuł jakąś gulkę w lewej piersi. Zbytnio się tym nie przejęłam, bo sama nigdy nic nie wyczułam, poza tym ostatnio lekarka badała mi piersi i nic nie mówiła. Jestem dość przerażona, bo mam 22 lata, a to możliwe żeby tworzyła się tam jakaś zmiana nowotworowa? Jak wytłumaczyć tą wydzielinę? Nie jestem w ciąży na pewno. Proszę o pomoc. Nie wiem za bardzo co z tym robić. Idę we wtorek na USG tej piersi. Wyczytałam też, że jest coś takiego jak hiperprolaktynemia. Czy zbadać też prolaktynę? Do ginekologa idę dopiero we wrześniu, ale chciałabym się wcześniej trochę zbadać żeby się uspokoić. Co to może być?
napisał/a: wikam2 2012-08-18 20:46
No właśnie to co wymieniłaś....nadmiar prolaktyny. Też tak mam ;)
A jak z Twoimi cyklami?
Co do budowy piersi to one czesto mają w środku takie kuleczki - urok niektórych :)
Rak? Nie....nie ma podstaw aby tak mówić. Najważniejsze to żeby lekarz zobaczył te niby zgrubienie :)
napisał/a: Chii11 2012-08-18 21:15
Z moimi cyklami jest tak, że nie są one bardzo regularne, ale czasem to się obsuwa o 2 dni w jedną albo drugą stronę. Myślałam też nad tym, bo ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne i już 9 miesięcy ich nie biorę. Czy to też może mieć jakiś wpływ? No nie powiem, moje dzisiejsze odkrycie mnie zdruzgotało, po prostu jak przycisnę to zwyczajnie wypływa o.O nawet pomyślałam o ciąży, ale to nie możliwe jak wczoraj skończyła mi się miesiączka >,< człowiek w panice wymyśla różne głupoty
napisał/a: wikam2 2012-08-18 22:20
Zażywanie anty wpływa na podniesioną prl a ta na wyciek :)
napisał/a: milowka 2012-08-21 10:36
Witam!
Tą wydzieliną z gruczołu sutkowego nie trzeba się aż tak przejmować. Zdarza się ona u młodych kobiet wskutek zapalenia jednego z gruczołów piersiowych lub wskutek zażywania antykoncepcji hormonalnej. USG powinno rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości.
Czy pierś, o której mowa jest ucieplona i czy boli przy obmacywaniu?
Pozdrawiam serdecznie!