Rak penisa = strach

napisał/a: milo1 2007-03-11 17:15
Mam pozwzny problem, chcialbym sie dowiedziec czy chlopaki a w zasadzie to mezczyzni 19 letni moga zachorowac na raka penisa. czytalem ze to jest jeden z zadszych nowotworow i wystepujacy raczej u mezczyzn po 40stce. a ja sie starsznie boje non stop obserwuje czy nie mam jakis czerwonych plamek na penisie( bo tak wyglada rak, a przynajmniej tak czytalem) i zawsze cos niepokojacego znajduje , a pozniej okazuje sie ze to nic bo te plamnki znikaja. ale mnie bardzo meczy takie cos bo bez przerwy niepokoje sie i zyje w ciaglym strachu, wydaje mi sie ze to juz moze byc jakas fobia albo cos innego. dodam tylko ze wspolzyje plciowo ze swoja dziewczyna i zawsze uzywam prezerwatywy a pozniej mam na zoladziu czerwone plamki ktore po 2-3 dniach znikaja. ale ja sobie naprawde juz nie radze bo zawsze cos znajde co mnie niepokoi. wiem ze to co napisalem nie jedna osobe bedzie smieszylo ale dla mnie to naprawde jest ogromny ciezar psychiczny wiec prosze o powazne odpowiedzi. czy mozliwe jest zachorowanie na ta chorobe w tak mlodym wieku i jak czesto zdazaja sie takie zachorowania. prosze o szybka pomoc lubi kompetentnych.
napisał/a: jakoo 2007-03-11 18:17
Opryszczka. Rak nie znika :)
napisał/a: milo1 2007-03-11 18:48
ale mi chodzi o to czy tak ogolnie moze chlopak 19letni zachorowac na raka penisa. aha i czasami mam takie male czerwone plamki ktore wygladaja jakby zdarte i widac na nich krew, nie wiem czy dosc wyraznie je opisalem. one co prawda znikaja po jakims czasie, ale z czego moga one sie brac?
napisał/a: Izka1 2007-03-12 10:50
Przede wszystkim radziłabym się tym przestać przejmować,bo to tylko potęguje objawy,których pewnie by nie było gdybyś o tym nie myślał.Jesteś młodym człowiekiem i zachorowanie na tego typu raka jest malo prawdopodobne.Plamki na penisie są zjawiskiem bardzo częstym, a większość z nich nie ma poważnej przyczyny.Jeśli jednak nie daje Ci to spokoju to wybierz sie do lekarza.Jeżeli jesteś zbyt zakłopotany, aby rozmawiać o problemie ze swoim lekarzem rodzinnym, lub, jeżeli podejrzewasz chorobę weneryczną, możesz zasięgnąć poufnej rady w klinice medycyny genitalno-urologicznej. Nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego, ale lepiej wcześniej zadzwonić do kliniki i dowiedzieć się szczegółów. Natomiat myśle,że to bardziej problem psychiczny(oczywiście nie chodzi o to,że jesteś chory psychicznie) tylko strach nie daje Ci spokoju a myśli mogą powodować u Ciebie takie a nie inne objawy.