rak drobnoziarnisty

napisał/a: basia15071 2009-02-13 12:23
Witam,
Mam pytanie.U mojego taty wykryto guza na płucu. Wczoraj dowiedziałam się że to jest rak drobnoziarnisty. Proszę powiedzcie mi co to jest?
Basia
napisał/a: dimedicus 2009-02-13 12:53
Rak drobnokomórkowy jest złośliwą postacią raka oskrzela. Zbudowany z drobnych komórek wielkości limfocyta albo trochę większych.Te komórki raka, łatwo ulegają martwicy(można je szybciej ocenić a badaniach specjalistycznych). Rak drobnokomórkowy powoduje przerzuty do innych narządów i nie jest wskazaniem do leczenia chirurgicznego.Jednak dobrze reaguje na leczenie chemioterapią i radioterapią..
napisał/a: basia15071 2009-02-13 13:04
dimedicus napisal(a):Rak drobnokomórkowy jest złośliwą postacią raka oskrzela. Zbudowany z drobnych komórek wielkości limfocyta albo trochę większych.Te komórki raka, łatwo ulegają martwicy(można je szybciej ocenić a badaniach specjalistycznych). Rak drobnokomórkowy powoduje przerzuty do innych narządów i nie jest wskazaniem do leczenia chirurgicznego.Jednak dobrze reaguje na leczenie chemioterapią i radioterapią..



Przepraszam za pytanie ale jestem laikiem w tej dziedzinie.
Napisał mi Pan że jest to złośliwa postać raka oskrzela, ale tato ma to na płucach. Ten guz jest w tej chwili nie aktywny.Tato ma mieć operację w marcu, skoro chcą go operować to znaczy,że jest nadzieja na wyleczenie?
napisał/a: dimedicus 2009-02-13 13:16
W płucach są oskrzela.Skoro lekarze mają wiedzę (ja nie mam,nie znam całej choroby czy badań,ja tylko ustosunkowałem do pytania)widocznie jest tak mały,że jest możliwość jeszcze usunięcia,nie spowodował przerzutów(zapewne jest w początkowym stadium).Stąd decyzja o zabiegu,po operacji zostanie podjęta decyzja o dalszym kierunku leczenia.Powodzenia.
napisał/a: basia15071 2009-02-13 13:19
dimedicus napisal(a):W płucach są oskrzela.Skoro lekarze mają wiedzę (ja nie mam,nie znam całej choroby czy badań,ja tylko ustosunkowałem do pytania)widocznie jest tak mały,że jest możliwość jeszcze usunięcia,nie spowodował przerzutów(zapewne jest w początkowym stadium).Stąd decyzja o zabiegu,po operacji zostanie podjęta decyzja o dalszym kierunku leczenia.Powodzenia.



Dziękuję bardzo:)