Rak a dieta, sposób odżywiania

napisał/a: katerinawit 2014-11-06 19:59
Witam
Czesto odwiedzam forum bo mam niestety sporo dolegliwosci. Dzisiaj przyszlam prosić o rade na temat
jak żywieniem wspomóc sie w walce z nowotworem odbytnicy. Mam stwierdzony nowotwór złośliwy odbytnicy
guz neuroendrogenny .Czekam na zabieg. Poza tym mam hashimoto ,stan przedcukrzycowy .
Co jeśc i jak jeść żeby sobie pomoc .Bardzo prosze was o pomoc.
ksylitol_eu
napisał/a: ksylitol_eu 2014-12-22 23:04
Przede wszystkim powinnaś spożywać dużo błonnika, który zwiększa objętość stolca, wiąże potencjalne karcinogeny w świetle jelita i wtórne kwasy żółciowe, obniża pH stolca i korzystnie wpływa na florę bakteryjną. Poza tym błonnik ulega w organizmie fermentacji do krótko łańcuchowych kwasów tłuszczowych, które mają działanie przeciwnowotworowe.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-09 00:29
Rak żywi się cukrem a więc węglowodanami co Otto Warburg wykazał.
Zatem do eliminacji zboża i bazujemy na tłuszczu jako źródle energii: olej kokosowy, masło klarowane, smalec. a do sałatek oliwa z oliwek.
Poza tym białka zbóż stymulują proces autoagresji i są przyczyna Twojego Hashi.
Stan przedcukrzycowy również wynika z konsumpcji nadmiernej ilości węglowodanów.
Można więc powiedzieć że wszystkie wymienione dolegliwości są powiązane z konsumpcją zbóż.
Dodatkowo w Hashimoto bardzo problematyczny jest nabiał.
Temat Hashi dobrze znam bo sama mam i zamierzam osiagnąć całkowitą remisję wyłącznie dietą i suplementami.
Jem mięso, ryby, owoce morza, zdrowe tłuszcze które wymieniłam, jajka też są godne polecenia (sama mam niestety nietolerancje), do każdego posiłku mnóstwo warzyw , a także owoce i orzechy, gorzka czekolada.
Jeśli jest stan przedcukrzycowy i kwestia nowotworowa to owoce bym radykalnie zmniejszyła - na samo Hashi z kolei nie wpływają (chyba że jakieś są nietolerowane)
Nie jem żadnych zbóż ani pseudozbóż, nabiału, strączkowych ( w tym soi, także jako lecytyny sojowej).
To tak w skrócie :) Czuję się świetnie, jakbym nie miała Hashi, mimo, że wyniki jeszcze nie do końca są idealne.

B. ważna jest także w chorobach autoimmunologicznych czy nowotworach suplementacja witaminą D (koniecznie do zbadania poziom wit. D - 25 OH D3) + do tego K2 MK7 dobre suple: Now Foods, Swanson, Puritan's Pride, Solgar
Witamina C w ilości 1-2 g dziennie też wskazana, podobnie jak Omega 3.
Pozdrawiam i zdrowia :)
napisał/a: kamil_id 2015-04-14 20:04
ksylitolEU napisal(a):Przede wszystkim powinnaś spożywać dużo błonnika, który zwiększa objętość stolca, wiąże potencjalne karcinogeny w świetle jelita i wtórne kwasy żółciowe, obniża pH stolca i korzystnie wpływa na florę bakteryjną.

Taaa, i jeszcze zapomniałeś dodać, że uniemożliwia wchłanianie większości składników pokarmowych (też tych niezbędnych). Polecanie błonnika, a więc tworzenie większych kup, w przypadku nowotworu odbytnicy - niezbyt rozsądne...

Kolega Rozbrykany Tygrysek dobrze gada!
Ponadto wskazane zadbanie o właściwą florę bakteryjną jelit - opisane w innym temacie.