Radioterapia stereotaktyczna

napisał/a: Grażka 2009-01-01 20:26
Witam serdecznie,mam pytanie czy ktoś z was był lub jest po leczeniu radioterapią stereotaktyczną ,jeżeli ktoś taki się znajdzie to proszę o kontakt dziękuję
napisał/a: Monika291 2010-03-23 16:15
Witam
Jestem po radioterapii stereotaktycznej.Miałam ją w 2006 r.Było to naświetlanie guza w głowie.Po dwóch latach od radioterapii zrobiłam rezonans magnetyczny i na zdjęciu pokazał się duży obrzęk. Pozdrawiam
napisał/a: lokki2 2010-04-28 20:22
Co oznacza ten obrzęk? to źle że jest czy dobrze? Jak sie teraz czujesz?
napisał/a: Monika291 2010-05-05 14:24
Witaj,zaraz po radiochirurgi może wystąpić obrzęk guza w miejscu napromieniowanym.Najczęściej występuje wtedy gdy była dana duża dawka napromieniowania, tak jak u mnie.Ja miałam dużą, jednorazową dawkę.Po dwóch latach od radiochirurgi wykonałam MR z kontrastem i na zdjęciu pokazał się duży obrzęk,który uciskał nerwy słuchu i wzroku. Po tym jak pogorszył się słuch i wzrok wpadłam w depresje.Obrzęk dużo złego mi wyrządził.Otworzył też trąbkę słuchową.Po radiochirurgi dostałam padaczki skroniowej,oczopląs,wypadły mi włosy w miejscu napromieniowanym,mam stany lękowe,stany depresyjne,zachwiania równowagi.Do dzisiaj jeszcze nie doszłam do siebie, choć już minęło dwa lata.
napisał/a: beata371 2010-11-06 13:06
Witam!piszę na forum 1-wszy raz,mam guza mózgu,dowiedziałam się o nim w lipcu 2010,to był szok,świat przewrócił sie do góry nogami,mam dopiero 37lat,syna 14lat,kochanego męża i jestem w ciąży.Lekarze mówili,że to dzieki ciąży wyszło że mam glejaka.Jestem już po naświetlaniach,miałam 30frakcji,teraz każą czekać aż 3m-ce na zrobienie rezonansu,wtedy się okaże co z moją głową.Chciałam tylko spytać,bo ostatnio trochę boli mnie głowa,nie wiem czy to normalne,bo w trakcie naświetlania nic mi nie było.Tabletki biorę tak jak mi przepisała onkolog.
napisał/a: Vieri 2010-11-06 13:44
Witam,

W przypadku wszystkich niepokojących objawów proszę kontaktować się z lekarzem prowadzącym lub lekarzem dyżurnym. Niestety bardzo trudno jest przeczuć czy dzieje się coś złego czy jest to na przykład niegroźne powikłanie po radioterapii lub zwykła migrena.

Pozdrawiam
napisał/a: beata371 2010-11-06 14:03
Dzieki za odpowiedż,w poniedziałek mam wizytę,już się umówiłam,mam nadzieję że to nic grożnego,strasznie się denerwuję pozdrawiam