Qwertypol34 - historia choroby.

napisał/a: qwertypol34 2014-03-08 17:58
Zaczęło się od; brak energii i niechęć do aktywności fizycznej, osłabienie, senność, zmęczenie, *nerwowość, *wzmożona potliwość, *kołatanie serca, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią, uczucie zimna z uderzeniami gorąca, drętwienie rąk, skurcze, skaczący cały czas puls nawet przy prawidłowym ciśnieniu, problemy ze snem.

Na początek proszę o Interpretacje wyników badań.
Od dnia 08-10-2013 biorę Euthyrox N75 1x1tab. Brak diety. Brak suplementów diety.
Nadciśnienie krwi; biorę Atram 6.25 2x1tab.
napisał/a: qwertypol34 2014-03-08 22:18
Mężczyzna 34L. 168/90

Odpowiedź od;lekarzpomaga.pl
Wynik TSH przekracza (choć nieznacznie) górną granicę normy, dodatkowo ma Pan objawy kliniczne w związku z tym rzeczywiście można stwierdzić niedoczynność tarczycy. Natomiast powinno się w takim przypadku oznaczyć poziom wolnych hormonów - ft3 i ft4, po to aby dowiedzieć się czy jest to postać subkliniczna (w której mamy do czynienia jedynie z nieprawidłowym TSH), czy może postać klinicznie jawna (dodatkowo obniżony poziom ft3 i ft4). Natomiast w celu określenia czy mamy tu do czynienia z chorobą Hashimoto należy zbadać poziom przeciwciał anty-TPO i anty-TG - jeśli będzie on wysoki to można rozpoznać tę chorobę.
napisał/a: joannanr1 2014-03-08 22:29
Masz już odpowiedź na pytanie.Masz dalej niedoczynność.Musisz zrobić dodatkowo zalecone badania , pozdrawiam
napisał/a: qwertypol34 2014-03-08 22:52
joannanr1 napisal(a):Masz już odpowiedź na pytanie.Masz dalej niedoczynność.Musisz zrobić dodatkowo zalecone badania , pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedź.Czy mam dalej niedoczynność?,to nie wiem. Kolejne wyniki mam zamiar powtórzyć w tym miesiącu. Sugerujesz zrobienie wyników; TSH 3. ft3 i ft4 anty-TPO i anty-TG? Czy któryś z tych wyników w moim wypadku jest zbędny?, a może jakiś dodać?

Przez 1mc miałem problem z przyswojeniem leku. Po miesiącu od brania leku w/w dolegliwości zaczęły powoli ustępować. i tak przez ok. 3 mc-e spokoju. Ostatnio dolegliwości częściowo powróciły, chociaż nie z taką siłą i nie z tak częstym występowaniem. Najbardziej mnie martwi zmęczenie i senność w czasie dnia. Sypiam 6-7 godzin. Mozę jestem przewrażliwiony, wiosna idzie, przesilenie zimowo-wiosenne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-09 07:05
Obniżona echogeniczność raczej przesądza o chorobie Hashimoto no ale jak masz nadmiar gotówki to przeciwciała możesz również sprawdzić. fT3 i 4 jak najbardziej należy oznaczyć.
Przesilenia wiosennego nie można wykluczyć, ale jak poczytasz nasze forum to dowiesz się że dla większości pacjentów sam lek niewiele daje i konieczna jest suplementacja i wprowadzenie diety.
napisał/a: qwertypol34 2014-03-09 10:01
djfafa napisal(a):...dla większości pacjentów sam lek niewiele daje i konieczna jest suplementacja i wprowadzenie diety....

A mógłbyś tak fachowością swoją, dostosować mi jakieś suplementy na początek? /jak byś mógł odeślij mnie nie do ciekawych wątków forum/.
A co do diety to co tak naprawdę wolno jeść a czego nie?, w tych tematach o diecie można się już pogubić, jedni jedzą to, drudzy to itd... /jak byś mógł odeślij mnie nie do ciekawych wątków forum/.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-09 10:07
5 wątków na samej górze tego forum. zrób sobie kawę i masz czytania na parę godzin i po tym masz całą wiedzę potrzebną do okiełzania choroby.
napisał/a: qwertypol34 2014-03-10 19:09
Hashimoto wywołuje zapalenie tarczycy i ma podłoże autoimmunologiczne czyli organizm walczy sam ze sobą, niszcząc się.
Przy zwykłej niedoczynności organizm po prostu produkuje za mało hormonów. Przyczyny obu chorób mogą być bardzo różne i nie da się ich poznać. Żeby się zdiagnozować wystarczy zrobić badania krwi.

Tylko tak naprawdę które; TSH? czy pakiet rozszerzony? Full pakiet troszkę kosztuje, nie chciał bym nadaremnie wydawać z kieszeni, wiec proszę o odpowiedź;jak rozszerzony pakiet sobie zrobić?
djfafa napisal(a):Obniżona echogeniczność raczej przesądza o chorobie Hashimoto no ale jak masz nadmiar gotówki to przeciwciała możesz również sprawdzić. fT3 i 4 jak najbardziej należy oznaczyć.

Rozumiem ze zrobić wynik; THS, fT3, fT4, a jak mnie stać to;anty-TPO i anty-TG?

Pierwsza wizyta odbyła się się tylko przy wynikach TSH i badaniu usg. Nie stwierdzono guzków, zapalenia, tylko orzeczono zwykła niedoczynność.
Troszkę mnie zdziwiło, iż osoby ze mną czekające, tez miały tylko wynik TSH. Czy tak naprawdę na podstawie TSH i usg można zdiagnozować pacjenta i zacząć leczenie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-11 16:45
Lekarze leczą wyłącznie na podstawie TSH, tylko dobrzy zlecają pełny pakiet czylu TSH, fT3 i fT4.
Przy "zwykłej" niedoczynności nie mamy do czynienia ze zmianą echogeniczności dlatego na podstawie samego opisu można wnioskować że masz Hashimoto. Ale oczywiście radiolog czy endokrynolog też może się pomylić, dlatego w twoim przypadku oznaczenie przeciwciał Anty TPO i Anty TG to priorytet.
napisał/a: qwertypol34 2014-03-11 18:01
djfafa napisal(a):Lekarze leczą wyłącznie na podstawie TSH, tylko dobrzy zlecają pełny pakiet czylu TSH, fT3 i fT4.

lekarka u której się leczę to dr n. med.
djfafa napisal(a):Przy "zwykłej" niedoczynności nie mamy do czynienia ze zmianą echogeniczności dlatego na podstawie samego opisu można wnioskować że masz Hashimoto. Ale oczywiście radiolog czy endokrynolog też może się pomylić, dlatego w twoim przypadku oznaczenie przeciwciał Anty TPO i Anty TG to priorytet.

a możesz mi odczytać echogeniczność?, bo po tych naszych lekarzach nie można się rozczytać.
jakie prawidłowe wymiary powinna mieć zdrowa tarczyca u dorosłego człowieka?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-11 18:05
Echogenoczność masz niejednorodną obniżoną. Skoro leczysz się u dr n. med. to trzeba było jej te pytania zadawać a nie nam :P
Pozdrawiam
napisał/a: qwertypol34 2014-03-11 18:35
djfafa napisal(a):Echogenoczność masz niejednorodną obniżoną.

Dziękuje za odczytanie wyniku.

djfafa napisal(a):Skoro leczysz się u dr n. med. to trzeba było jej te pytania zadawać a nie nam :P

Po to jest te forum, by sobie pomagać w tej chorobie itd. A jak już gdzieś tam wspomniałeś na forum, ze jak będziemy tylko polegać na naszych lekarzach, to się nigdy nie wyleczymy, więc niepotrzebnie była ta sugestia. Byłem pierwszy raz u lekarza, to co można wiedzieć na temat tej choroby?, pojadę teraz na wizytę kontrolną to zadam parę stosownych pytań, w końcu płacę więc wymagam - prawda?