Pytanie po wyrwaniu zęba

napisał/a: xmadziaxmx 2016-11-03 21:41
Witam, w poniedziałek miałam wyrwaną górną szóstkę. Po wyrwaniu miejsce było trochę bolesne, ale nie jakoś bardzo. Językiem wyczułam, że wytworzył mi się skrzep, stosowałam się zaleceń stomatologa, jednak w dwa dni po zabiegu po zjedzeniu obiadu poczułam, że skrzepu już nie mam. Naczytałam się dużo o suchym zębodole, który wytwarza się gdy nie ma tego skrzepu i troche się przestraszyłam. Spoglądając na ranę w lusterko widzę że faktycznie dziura nie jest wypełniona całkowicie. Na samym jej końcu widoczna jest jakaś biała wydzielina. Nie towarzyszy mi już żaden ból i zastanawiam się czy mimo wszystko powinnam się zmartwić faktem, że ten skrzep mi odpadł i udać się do stomatologa czy to jest normalne? Boje się po prostu, że źle mi się to zagoi a tego bym nie chciała. Będę wdzięczna za odpowiedź.
napisał/a: tatiana88 2016-11-08 12:41
wiesz co , jak ja miałam wyrywaną górną szóstkę to tez nie miałam tak jakby do końca wypełnionego miejsca po ekstrakcji . Tez się martwiłam trochę . Ale ja potem wybrałam się na wizyte kontrolna ,oczyszczono mi tą rane jeszcze dwa razy . dostałam jakieś lekarstwo jeszcze do środka . I potem już było z górki . A gdzie miałaś usuwany ten ząb ? Ja jestem z krakowa i miałam usuwane zeby w stomatologii cichoń. I tak wgl to nie mam dolnej sżóstki prawej , górnej szóstki lewej oraz lewej dolnej ósemki ( niszczyła siódemkę )