Pytanie odnośnie propranololu

napisał/a: madzia* 2007-03-09 22:13
Czy wie ktoś coś na temat leku propranololu, może ktoś zażywa go czy nie ma jakis skutków ubocznych przy braniu takich leków jak : xanax czy asenstra bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: Shall 2007-03-10 00:03
hm..

moja mama bierze propranolol od lat i nie narzeka na zadne skutkii uboczne. czasem brala tez xanax i nic sie nie dzialo.

ja bralam go kilka razy w polaczeniu z imovane oraz z xanaxem i nie mialam zadnych objawow niepozadanych.

sprawdzalam w indeksie lekow asentre, xanax i propranolol i nie wspominaja tam o polaczeniu tych lekow psychotropowych z propranololem ani na odwrot.

ale po 1- kazdy organizm jest inny

2 - w indeksie lekow, ulotkach do nich dołączanych ani w internecie nie znajdziesz pelnej listy interakcji propranololu z innymi lekami, dlatego kiedy zazywasz leki przepisane przez jednego lekarza, a pozniej inny lekarz przepisuje ci kolejny lek, musisz powiedziec mu co bierzesz.

3- propranolol NIE powinien byc zazywany bez wiedzy lekarza !!
podobnie jak xanax i asentra.


napisalam co wiem, ale nie powiem Ci czy mozesz to polaczyc, czy nie, bo nie wezme na siebie takiej odpowiedzialnosci.
napisał/a: Kika 2007-05-15 17:53
Na xanax uważaj - łato sie uzaleznic. Bierz go tylko w sytuacjach dużej paniki, leku. Propranolol - biore co jakiś czas. Ostatnio wziełam3x10mg i czułam się lekko senna, musisz znależc dawkę, która Cie uspokaja ale nie usypia. Mam fobie społeczna ale na codzien zyje bez leków, biore je tylko w sytuacjach w których przewiduję duży stres. Komunia, wizyta u lekarza itd