Pytanie o węzły chlonne

napisał/a: maliskaa 2011-12-30 14:56
Witam, wyczuwam od roku (pewnie było wcześniej) z tyłu szyi u góry, jedynie z jednej strony, daleko od ucha, troszkę poniżej czaszki zgrubienie ok. 1,2 cm na 3 mm, twarde, mało ruchome, bezbolesne. Nie jest ono pod skórą tylko jakby troszkę głębiej. W związku z 8-letnimi problemami z zatokami wiem, że mam powiększone odczynowo (stwierdzono na usg) węzły podżuchwowe, boczne szyi, a także w pachwinach (przyczyna jest infekcja w tamtych okolicach). Podobojczykowe, nadobojczykowe, pachowe niepowiększone. Wyniki krwi w normie. Kiedyś przechodziłam także podrażnienie tamtych okolic z powodu zastosowania rozjaśniacza na włosy. Czy zgrubienie w tamtych okolicach to również może być węzeł chłonny potyliczny, karkowy, czy może coś innego? Jesli tak to czy on moze miec zwiazek z problemami w zatokach? I czy jeśli to węzeł to powinnam sie nim przejmować, skoro wydaje sie twardszy i jest dużo mniej ruchomy od tych opisanych? Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-30 15:11
Oczywiście może to być również węzeł chłonny. Ale może to być też tłuszczak, trudno ocenić na podstawie samego opisu.