pytanie o szpital

napisał/a: mop0 2011-02-12 13:06
Mam pytanie ,poniewaz niedawno zostalem przywieziony do szpitala psychiatrycznego a cierpie na schizofrenie paranoidalna czy mam prawo wypisac sie na wlasne żądanie jezeli tak to po ilu dniach bo slyszalem ze dopiero po 30. Dodam ze bylem spokojnym pacjentem ,nie bylo ze mna tam klopotow bylem w pelni swiadomy i normalnie rozmawialem jak normalny czlowiek. Prosze o odpowiedz.
napisał/a: maciejka2229 2011-02-12 16:42
Witam:)
Wypis na wlasne zadanie z oddzailu psychiatrycznego jest mozliwy w kazdej chwili podczas hospitalizacji.jezeli pobyt na oddziale jest spokojny ,bez zastrzezen to przewaznie sam ordynator zgadza sie na wypis.Co do wypisu nazadanie jest to prawo pacjenta .jednak ordynator odzdialu ma prawo na taki wypis nawet nazadanie sie nie zgodzic i przekazac sprawe do rozpatrzenia przez sad.Jest wiele powodow takich jak np.objawy depresji podczas pobytu w szpitalu lub wysokie dawki lekow w leczeniu gdzie pobyt jest konieczny i wtedy ordynator ma prawo nie wyrazic zgody na wypis.Przewaznie ejzeli pacjent dobrze sie czuje i leczenie nie jest konieczne na oddziale w szpitalu to ordynator oddzialu sam planuje taki wypis z pacjentem lub rodzina.mam nadzieje ze udalo mi sie odpowiedziec na Twoje pytanie.jakby co to pisz smialo ,to postaram sie cos doradzic.
Maciek:)
email:maciejrypin@wp.pl
napisał/a: sara23 2011-02-14 09:06
Wypisanie z szpitala jest możliwe jeśli masz leki ustawione ale ktoś musi ciebie wziąszcz na odpowiedzialność że się tobą zajmnie inaczej ciebie nie wypuszczą sameg przynajmniej tak było tam gdzie ja leżałam jak rodzina wzieła pacjęta na swoją odpowiezdzialność to mogła, ale czasem lepiej przeleżeć swoje i dobrze wyjść z epizodu choroby niż aby znowu za pewien czas powrócić do szpitala pewnie jesli trzymają długo a ty czujesz się okey , to załatwiać wyjście.JA leżałam raz 9 tygodni a raz 6 tygodni nigdy niechciałam sama się wypisać, ale była pani co po tygodniu wyszła a w nocy przez pare dni krzyczała i dostawała zastrzyk, potem mąż ją zabrał.