Pytanie o stan gardła / antybiotyk

napisał/a: cayen 2015-02-04 19:32
Witam,

w zeszłym tygodniu pochorowała się cała rodzina, katar - stan podgorączkowy, lekka chrypa u najmłodszej córki (3 lata).
Mnie dopadło w sobotę, ale straciłam całkiem głos, wczoraj się poprawiło, dziś przytłumiony, ale mówię lepiej.
Wczoraj powiększył się węzeł po prawej na szyi, dziś wydaje mi się mniejszy (mężowi też :P)
Temp od 4 dni na poziomie 37,3 - 37,6 , nie wyższa.
Ból gardła umiarkowany, bez problemów z przełykaniem
Katar z zielonym (choć wydaje mi się, że teraz mniej niż np. od rana), spore ilości zielonkawej flegmy

Byłam u lekarza, pani doktor zapisała mi Duomox na 7 dni, a ja się waham
Głos odzyskuję, węzeł się zmniejsza po 1 dniu kiedy tylko wyskoczył
Trochę pobolewa mnie "pod językiem z tyłu"
I męczy suchość (kaszel) i odkrztuszanie wydzieliny

Czy przy tym stanie gardła jest to wirus czy już bakterie? [nie chcę podważać niczyich decyzji, jedynie się upewnić, bo cała rodzina miała wirusa, z czego córka sam katar ponad tydzień) a stwierdzenie o bakteriach bez antybiogr. po 5 dniach wydaje mi się szybkie.. Proszę o pilną pomoc!

PS: ta biała plamka uwidoczniona na zdjęciu pojawiła się tam jeszcze przed zachorowaniem.
napisał/a: prazuuu 2015-02-07 18:15
Hej,

moje gardlo wyglada niestety podobnie.... i walcze juz niestety kilka miesięcy z nim...
za pierwszym razem: angina, pozniej druga angina... teraz zrobili wymaz z gardla i wyszlo, ze grzyb: Candida Albicans... caly czas cos czuc w przelyku, bylem juz u wielu lekarzy i nikt nic nie wie....