Pytanie o bakterie

napisał/a: rpakla 2014-01-08 08:53
Witam
Od wielu lat ( około 9) cierpię na bóle brzucha w podbrzuszu, objawy refluksu, mdłości, okresowe biegunki, osłabienia. Wykonywałem podstawowe badania takie jak próby wątrobowe, morfologia, usg, badanie kału na krew utajoną,helicobacter itd wszystko w porządku. Zmieniając lekarzy słyszałem w kółko to samo: taka pana natura, nerwy, stres, zła dieta, nie mam pojęcia co panu jest, nerwica jelit, zespół jelita drażliwego. Ciężko jednak było mi się pogodzić z taką diagnozą, gdyż stresu nie mam więcej niż inni, zresztą boli mnie jak mam spokój. Dieta przynosi niewielką ulgę (prawie żadną) , ale nie rozwiązuje problemu. Czas mijał i znalazłem konkretnego, lecz drogiego lekarza, który zdecydował się wykonać kolonoskopie, gastroskopie, rezonans brzucha i markery nowotworowe krwi. Te badania jednak zlecił prywatnie w związku z kosztami tych badań wstrzymałem się z ich wykonaniem i rozpocząłem proces zbierania gotówki. W międzyczasie moja nowa dziewczyna męczyła się z nawracającym zapaleniem pęcherza. Poprosiła mnie o wykonanie posiewu nasienia oraz moczu. W posiewie nasienia wyszła bakteria Enterococcus faecalis.
W związku z powyższym zwracam się z pytaniem czy ta bakteria mogłabyć we mnie od lat i powodować moje bóle brzucha, mimo licznych antybiotykoterapii w międzyczasie na inne schorzenia( przeziębienia, zapalenia itd ) ? Czy w ogóle wiązać te dolegliwości?
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam