Pytania o dietę i suplementy przy niedoczynności i Hashimoto

napisał/a: soaring 2013-06-21 13:28
a czy na pewno masz hashi wykaże badanie usg.
napisał/a: karolkya 2013-06-21 13:38
soaring dziękuję za odpowiedź, na wyniki USG właśnie czekam (mają przyjść pocztą) jak tylko będę miała to napiszę
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-21 14:05
Oczywiście że to może być od zwiększonej dawki leku.
napisał/a: Leerkoo 2013-06-21 22:32
Wynik USG pocztą? Może ja mam za dobrą opiekę u zwykłych lekarzy, ale ja po każdym razie wynik usg dostaję z opisem od razu do łapy. Czy to usg tarczycy, jamy brzusznej, żył... Miałam tych usg naprawdę sporo robione... Nie wiem czy lekarz, który ma to opisać rozezna się dobrze później na jakimś wydruku usg... Może idź jeszcze raz ale do takiego, który jest jednocześnie endokrynologiem i który na miejscu będzie wiedział na co patrzeć, na co zwrócić uwagę.
napisał/a: karolkya 2013-06-22 14:20
Byłam u endokrynologa, który robił mi USG. Pocztą wysyła dokładny opis ze zdjęciami na płycie. Ogólnie miałam ze sobą poprzednie badanie, ale spytał kto mi to robił bo opis który dostałam "do ręki" nie zgadzał się ze zdjęciami..... także to, że coś jest zrobione od ręki nie znaczy, że lepiej.
Moje poprzednie USG to:
tarczyca o wzmożonej echogeniczności i wym ok: cieśń 3 mm Ppłat- 21x13x47 mm Lpłat 19x13x47 guzek wielkości 10x4x7 mm
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-22 18:24
Przypomnę temat wątku brzmi: "pytania o dietę i suplementy przy niedoczynności i Hashimoto".
napisał/a: karolkya 2013-06-23 14:07
djfafa przepraszam, już nie zaśmiecam tego wątku, jak coś to załążę nowy
napisał/a: Magdalenka83 2013-06-25 11:31
Mam Hashimoto, przy prawidlowej suplementacji, diecie jak podaje forum nawet dobrze z tym wszytskim funkcjonuje i jakos da sie z tym zyc.
Mam pytanie czy zabieg kosmetyczy jakim jest kriolipoliza (czyli zamrazanie komörek tluszczowych a potem wydalanie ich poprzez nerki i watrobe w ciagu 6-8 tyg. ) jest w przypadku hashimoto zabiegiem bezpiecznym? Cyz ktos ma informacje na ten temat?
W gabinetach möwia oczywiscie, ze smialo mozna sie poddac zabiegowi, w necie rozne sa opinie na ten temat.
Czy möglby mi ktos wiecej powiedziec na ten temat jakie to ma oddialywanie na organizm moze skutki uboczne?

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-25 11:33
Przypomnę temat wątku brzmi: "pytania o dietę i suplementy przy niedoczynności i Hashimoto".
napisał/a: Magdalenka83 2013-06-25 11:56
sorry, tylko nie wiem gdzie to wpisac bo w sumie zaden watek do tego nie pasuje.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-25 11:58
Załóż po prostu nowy.
napisał/a: ramona85 2013-07-05 14:49
Witam ponownie na wątku.
Nie wiem czy moge podpiąć tutaj moje pytanie.

Otóż ginekolog zalecił mi suplementację preparatem Prenatal Complex, ma on w składzie 150 mcg jodu. Kupiłam Prenatal Classic, ponieważ był dużo tańszy, ale teraz widze, że ma większą ilość jodu, 200 mcg. Czy te 50 mcg dla mnie robi jakąś różnicę? Wiem, że powinnam unikać takich suplementów, ale to nie ja tu teraz jestem najważniejsza.

Dziękuję za jakąkolwiek odp.