Pytania o dietę i suplementy przy niedoczynności i Hashimoto

djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-17 11:00
Znany ale nie mam opinii o nim, gdyż sam nie stosowałem ani nikt z naszego forum, a w sieci większość opinii o nim to posty za które forowicze otrzymali kasę.
napisał/a: tradycja1 2013-05-17 14:50
Ja mam pytanie czy moglabym jeszcze cos dorzucic z suplementow ( Hasi od prawie 3 lat zdiagnozowane z tendencja do pogarszania sie wynikow, kobieta, lat 36 o ile to ma znaczenie )

Rano

Euthytox 37.5 ( czasami biore nawet w srodku nocy jak sie obudze )
pozniej Forskolin 10 % z tyrosina 50 mg Cardioviscular Research
( co 2 dzien probiotyk )

w ciagu dnia

Omega 3 ( Now Foods ) 2000 mg
Selen ( Now Foods ) 100 czasami 200 mcg
Vitamina E 400 IU
Calcium z magnezem ( czasami z domieszka witamiy D 3 ) ( Now foods )

nastepnie witamina C lub ester C z NAC ( jedna sesja wystarczy czy 2 x w ciagu dnia? )
pozniej Zielona herbata Extract 400 mg Now foods + ketony malin 300 mg

do kolacji /obiadu jeszcze Flexseed oil w kapsulkach 1000 mg ( Swanson )

Na koniec dnia Guggul 2 kapsulki po 750 mg ( 2.5 mg guggulsteronees ) Now Foods

tyle lub az tyle .dodam ze czuje sie tak samo jakby nic nie brala.
Wiekszosc sumplementow biore od 2 lat , teraz dodalam tylko forksoline i guggul oraz wiecej omegi .
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-17 17:05
Suplementacja bardzo rozbudowana. Jeżeli to nie pomaga i restrykcyjna dieta to niestety nic z naturalnych rzeczy już polecić nie można. Ewentualnie można właczyć Ashwaganhę ale zrób to po zakończeniu opakowania z guggulsteronami.
napisał/a: angel13w 2013-05-17 21:11
Czy ma ktoś jakąs stronke na której mozna kupic t3 san a najlepiej jakis odpowiednik do kupienia za granica
napisał/a: tradycja1 2013-05-17 23:53
djfafa napisal(a):Suplementacja bardzo rozbudowana. Jeżeli to nie pomaga i restrykcyjna dieta to niestety nic z naturalnych rzeczy już polecić nie można. Ewentualnie można właczyć Ashwaganhę ale zrób to po zakończeniu opakowania z guggulsteronami.


Dziekuje,Pomysle o ashwagandzie, poki co lykam to co mam i staram sie wytrwac w diecie + badania koncem sierpnia obym miala sie czym pochwalic.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-18 06:30
Powinna być poprawa.
Powodzenia
napisał/a: angel13w 2013-05-19 23:23
PONAWIAM!!!

Czy ktoś wie gdzie w internecie mozna zamowic t3 san?
napisał/a: ManStar 2013-05-19 23:54
http://allegro.pl/san-t3-90-kaps-hormony-tarczyca-tluszcz-okazja-i3259870429.html

btw:.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Bacopa+monnieri+and+thyroid
''B. monnieri could increase T(4) concentration by 41% without enhancing hepatic lipid peroxidation (LPO) suggesting that it can be used as a thyroid -stimulating drug.''
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-20 06:16
angel13w napisal(a):PONAWIAM!!!

Czy ktoś wie gdzie w internecie mozna zamowic t3 san?


Dokładnie jak kolega wyżej Ci napisał. Kupisz bez problemu czy na allegro czy w sklepach typu testosterone.pl
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-20 06:17
ManStar napisal(a):

btw:.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Bacopa+monnieri+and+thyroid
''B. monnieri could increase T(4) concentration by 41% without enhancing hepatic lipid peroxidation (LPO) suggesting that it can be used as a thyroid -stimulating drug.''



Dzięki za link. Ziółko ciekawe nie nie wiedziałem o jej związku z tarczycą. Musze w wolnej chwili więcej na ten temat poszukać.
napisał/a: ManStar 2013-05-20 16:59
Dzięki za link. Ziółko ciekawe nie nie wiedziałem o jej związku z tarczycą. Musze w wolnej chwili więcej na ten temat poszukać.[/quote]

Chyba nic z tego...;/ ''Badania na myszach wykazały, B. monnieri być skuteczne w bezpośrednio stymulujące syntezę lub uwalnianie T4 w gruczołowej poziomie . Nie zaobserwowano wpływu na T3. Jednak dawka wynosiła 200 mg / kg / dobę, co jest o wiele większa niż dawka podawana człowiekowi (200 do 500 mg na dobę). Nie może być stosowany u ludzi do zwiększania T4 hormonu tarczycy z powodu nadmiernego zapotrzebowania dawki.''

''Aqueous extract of Bacopa monnieri (Brahmi) has been reported to reversibly suppress spermatogenesis and fertility in male mice with at a dose of 250 mg/kg body weight/day for 28 and 56 days(equivalent to 1.54 g/day for a 76 kg male, when properly controlling for animal to human conversions[21] ) Parameters of motility, viability, morphology, and number of spermatozoa in cauda epididymidis returned to baseline 56 days after treatment cessation.[22]''
napisał/a: maciup 2013-05-21 22:03
Jeżeli kogoś to interesuje to na allegro znowu jest dostępna omega 3 roślinna za 1 zł.