Pytania o dietę i suplementy przy niedoczynności i Hashimoto

napisał/a: lolka11 2015-03-10 10:11
Czytalam o tej Forskolinie, ze to jest spalacz tluszczu ale i ma wlasciwosci obnizajace cisnienie. Ja mam z natury bardzo niskie cisnienie, wiec nie chcialabym obnizac go bardziej. Czytales moze o tym?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-10 10:30
Tylko że zioła to nie leki. Lek obnizy Ci ciśnienie np. z 160/110 na 120/80 i to praktycznie od pierwszej dawki. Zioła najbardziej skuteczne obniża Ci z 160/110 na 150-155/105-100 i to po wielu miesiącach regularnego brania.

Raczej tutaj żadnego ryzyka nie ma.
napisał/a: lolka11 2015-03-10 10:34
Ja przewaznie mam 115 / 70 lub 65...wiec niskie. Szukam gdzie to mozna kupic. W Norwegi (tu gdzie mieszkam) jest zabroniona...i szukam w polskich aptekach, ale tez nie bardzo...mozesz polecic jakas strone?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-10 10:36
Szukaj Allegro/Ebay.
napisał/a: lolka11 2015-03-10 10:39
Ok, dzieki...jakos tak troche sie boje kupic na ebay'u. a dlaczego to nie dostepne w aptece czy sklepach zielarskich? Sorry, ze tak marudze....

Na ebayu znalazla Swansona, gdzies chyba o tym pisales? i tam w opisie stoi : WARNING: Do not take this product if you are pregnant or nursing, or if you have or have had low blood pressure.....

Chyba jedna sie troche boje, a ten drugi preparat co polecales?
napisał/a: lolka11 2015-03-10 13:34
To znowu ja, probowalam edytowac, ale nie dalo rady.

no wiec chyba sie zdecyduje na ten guggul i czytam na forum, ze polecany firmy Himalaya. Na ebayu znalazlam guggul i shudhha guggulu. Ktore wybrac?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-10 14:01
Himalaya właśnie nie jest polecana ;)

Celuj w produkty standaryzowane czyli takim firm jak SAN (T3), Now Foods, Swanson i inne.
napisał/a: lolka11 2015-03-10 14:06
Dobra, ostatnie pytanie ...na co zwracac uwage jak bede kupowala tego guggola?
moge u siebie dostac tabletki gdzie 2 tabl. 900 mg guggul (Commiphora mukul) ekstrakt z gwarantowane 2,5% (22,5 mg) guggulsteroner Z og E.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-10 14:14
http://commed.polki.pl/naturalne-wspomagacze-tarczycy-vt84496.html
napisał/a: lolka11 2015-03-10 14:22
To wyglada dobrze....Baaardzo dziekuje za odpowiedzi i cierpliwosc! Dam znac za 3 miesiace! Mam nadzieje, ze bedzie poprawa.
Jeszcze raz barzdo dziekuje.
napisał/a: hanulak2 2015-03-10 16:39
Jestem załamana ... Witajcie, przedstawiałam się w wątku o matce i nastolatku, ciągle czekam, djfaffa, żebyś zerknął na moje wyniki :). Wiem, ze tu nie ma miejsca na użalanie sie nad sobą- własciwie do tej pory byłam dzielną mamą, dającą radę mimo wszystko-teraz jednak wiedza-niewiedza o Hashimoto mnie przytłoczyła. Lata chyba mam Hashi, ale mój lekarz to ignorował-nigdy nie zlecił mi antytpo, rzadko ft3, ft4. Nawet po moim pytaniu-czy nie mam Hashimoto-odpowiedział, ze absolutnie nie. Kiedy mu powiedziałam o wysokim cholesterolu-zupełnie to zlekceważył. Ja nie miałam jakichś wielkich objawów, więc tematu nie zgłębiałam. Teraz rozumiem, ze to, co nazywałam zmęczeniem materiału, depresją, moje zawroty głowy, podpuchnięcia-to są objawy. Wszystko zwalałam na wiek i przemęczenie. Od tygodnia jestem na diecie bezmlecznej i bezglutenowej. Czytam o tej chorobie-i popadam w rozpacz-nie jestem w stanie wszystkiego zapamietać, nie wiem, jak to poukładać-tyle suplementów! Muszę ułożyć sobie dietę, pilnować regularności posiłków -a tu pięcioro dzieci czeka! Jak to ogarnąć? Co wy jecie na sniadania i kolacje? Tydzień takiej diety- i nie chudnę? Na Dukanie szło mi bardzo szybko, ale drugi raz chyba bym nie dała rady-miałam wtedy jedno dziecko mniej. Gdzie szukać dobrego lekarza? Mój syn tez ma problem=i to mnie martwi jeszcze bardziej... Od czego zacząć, jak to zorganizować??/
napisał/a: lolka11 2015-03-10 20:35
Aha, i czy faktycznie po 3 miesiacach wyniki powinny byc lepsze, czy raczej na to nie liczyc...