Punkcja zatok szczękowych

napisał/a: Pawelon 2011-02-07 18:40
Mam pare pytań.Czy ta punkcja boli?i po ilu dniach od operacji mozna wyjsc ze szpitala?
napisał/a: ata28 2011-02-07 18:45
Pawelon napisal(a):Mam pare pytań.Czy ta punkcja boli?i po ilu dniach od operacji mozna wyjsc ze szpitala?

jakiej operacji?
Zazwyczaj sie to robi i idzie zaraz do domu
Troche nieprzyjemne, ale nie powinno bardzo bolec
napisał/a: smoczyca1 2011-02-07 20:50
Tak jak już napisano
Punkcja zatok szczękowych nie wymaga hospitalizacji - można wykonać ją w ganinecie
Nie boli o ile lekarz odczeka chwilę po podania znieczulenia i anemizacji nosa - coś koło 10 minut
Sama punkcja nie trwa długo ok 5 min
Zaraz po można opuścić gabinet.
napisał/a: mzgaweda 2011-02-07 21:28
smoczyca napisal(a):Tak jak już napisano
Punkcja zatok szczękowych nie wymaga hospitalizacji - można wykonać ją w ganinecie
Nie boli o ile lekarz odczeka chwilę po podania znieczulenia i anemizacji nosa - coś koło 10 minut
Sama punkcja nie trwa długo ok 5 min
Zaraz po można opuścić gabinet.

Rozumiem,ze wcześniej było zrobione ct zatok .Ja byłam na oddziale laryngologicznym kilka dni.Najpierw ct potem jedna punkcja za dwa dni następna i po zabawie.Po pewnym czasie roku czy więcej znowu stwierdzono płyn w zatokach szczękowych,ale mój laryngolog orzekł,że nie ma sensu robić kolejnej punkcji potrzebne bardziej radykalne kroki np. zabieg FESS.
Wszystko zależy od podejścia dra do pacjenta bywa,że coś co jest nieprzyjemne dzięki lekarzowi staje się całkiem do zniesienia.Zyczę sukcesu.