Pulsujący brzuch z lewej strony.

napisał/a: żółw 2015-07-23 13:48
Witam, jestem kobietą 31lat. praktycznie zaczeło się u mnie to jakieś poł godziny temu a mianowicie leżąc na lewym boku zaczął pulsować mi brzuch.Tak jak w ciąży dziecko ma czkawkę tylko ze pusowanie ma miejsce tak jak by pod lewym żebrem, Jak by trzustka , czuje tam lekkie kucie, ale nie mam ostrego bólu.Znajduje sie teraz za granicą za miesiac bede w PL.Dodam że jestem po przebytej 4 lata temu helcobater.P.i mam czeste refluksy ból i pieczenie gardła.gastroskopia byla robiona w kwietniu wyszlo wszytko ok.USG jamy brzusznej tez ok.mialam brac omeprazol.to pulsowanie jest rozne, na początku bylo szybkie traz jak by jakas pompa powoli pomopwala coś.Trochę się wytraszyłam bo nigdy nic podobnego mnie nie spotakało.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
napisał/a: Konstans 2015-07-27 07:07
Witaj,
takie pulsowanie (jak to określasz) to moze być pochodna wielu rzeczy - od zlej perystaltyki jelit do obecności pasożytów.
Sam HP nie daje takich objawów.
Może jestes zainfekowana pasozytami? masz przerost grzybów?
Moze masz opóźnioną perystaltykę jelit i jedzenie Ci tam zalega, wywołując takie objawy? Ale to własnie taka zła praca jelit moze przyczynić sie do przerostu patogenów, ponieważ pokarm fermentuje i gnije. Co jest pożywka dla powyższych.

Refluks tez nie bierze znikąd. To wynik złej diety, złej tolerancji pokarmowej, niedokwaszenia żołądka.
Zacznij od tego, by wyeliminowac z diety nabiał (całkowicie), słodycze, kawę, przetworzeone gotowe jedzenie.
Staraj sie jeść 3-4 posiłki dziennie, składające się z duzej porcji warzyw (gotowane, surowe, jak wolisz) + zdrowego tłuszczu (oliwa, olej lniany, masło, awokado) + białka (mięso, ryby (ale te pierwsze sama przygotowuj, nie korzystaj z gotowych porcji, jajka) + jakiegoś zboża ( a najlepiej wcale).
Na kolację mozesz zjeść kaszę lub ziemniaki z warzywami (be białka). Jesli masz refluks to przed snem dobrze jest zjeść węglowodany ale nie polewaj tego tłuszczem, bo refluks murowany.

Branie leków nie rozwiąże Twojego problemu. Natomiast ne pewno pomożesz sobie dietą i eliminacją produktów, które sa prozapalne (czyli nabiał, gluten, cukier).
Pozdrawiam.
napisał/a: dr_house 2015-07-29 09:22
Ja bym Ci polecała skonsultować to z lekarzem. Takich dolegliwości nie wolno lekceważyć bo mogą one zwiastować poważne problemy zdrowotne. Moja mama miała podobne problemy i długo broniła się przed pójściem do lekarza aż w końcu wylądowała w szpitalu. Wcześniej sama próbowała postawić sobie diagnozę i się leczyć. Dlatego lepiej idź do lekarza i porób badania. Poczytaj sobie o kłuciu w lewym boku na poradnikowy.net na stronie http://poradnikowy.net/klucie-w-lewym-boku-co-moze-oznaczac/ a przekonasz się, że lepiej będzie jeśli tak zrobisz.