Pulsujący ból z tyłu głowy

napisał/a: flaberes1 2010-11-12 14:17
Witam.
Chodzę od 4 miesięcy na siłownię.
Mam b.duży problem. Otóż ok. 3 tygodni temu w poniedziałek ok. godz. 17 wybrałem się na siłownię. Zacząłem wyciskaniem na płaskiej gdy robiłem druga serie ostatnie 9 czy 10 powtórzenie... Zaczęła mnie mocno boleć głowa. Był to mocny pulsujacy ból z tyłu głowy. Natychmiast przerwałem ćwiczenie. Zrobiłem przerwę 1,5 tyg i poszedlem do lekarza. idiota przepisal mi ketonal i kazal nie cwiczyc tydzien. Powróciłem na siłke i dobrze sie rozgrzałem i wyciskanie na plaskiej i znowu ten ból. Tym razem był słabszy i krótszy. Zawsze to mam przy wyciskaniach, wioslowaniu sztanga... Gdzie potrzebny jest wiekszy ciezar. Dodam ze rentgena czy tomograf (to najdokladniejsze) glowy mialem robionego kilka miesiecy temu i nic nie wykazało. Ten sam ból towarzyszył mi ostatnio przy mas turbacji. Tak dla porównania.
Prosze o szybko i rzetelna odpowiedz, poniewaz bez silowni usycham jak kwiat bez wody :(
Pozdrawiam. Mariusz
napisał/a: MichałZ 2010-11-12 15:37
Witam Pana,
proszę nie brać tego do siebie, ale widzę, że siłownia jest dla Pana ważna, stąd też moje pytanie: czy zażywa Pan sterydy anaboliczne?

Czy ciśnienie jest w normie ?
Mierzy Pan regularnie ciśnienie krwi?
Cierpi Pan na nadciśnienie tętnicze ?

Pozdrawiam,
Michał.
napisał/a: flaberes1 2010-11-12 16:45
Cieszę się, że znalazła się osoba chętna udzielić mi pomocy.

Nigdy nie brałem sterydów i nie będę brał. Jedyne co wziąłem to kreatyna- suplement na wzrost masy miesniowej 100% bezpieczny. Nigdy nie mialem nadcisnienia tetniczego. A Cisnienie mierze teraz codziennie. Dzisiejszy pomiar 120/75. Co w zwiazku z tym?
napisał/a: MichałZ 2010-11-12 17:00
Zatem proponował bym wykonanie tomografii komputerowej (CT) szyjnego odcinka kręgosłupa. Musimy zobaczyć czy nie ma tam jakichś zmian mogących powodować te dolegliwości bólowe.

Miewa Pan zawroty głowy?

Pozdrawiam,
Michał.
napisał/a: flaberes1 2010-11-13 10:07
Zawrotów nie mam. A czy na tomografie nie trzeba czasem dlugo czekac ?? Jak to wyglada? I prosze bez Pan :]
napisał/a: ironplama 2010-11-18 15:58
i jak sie pan czuje co lekarz panu przepisal i czy pomaga
moim zdaniem jest to odcinek szyjny i piersiowy
napisał/a: takijeden83 2010-11-18 18:43
Proszę zrobić sobie badania TK i RM głowy,gdyż jak jest pulsujący ból głowy to może być tętniak,w większości przypadków takie objawy mają tętniaki mózgu,proszę nic nie ćwiczyć do czasy wykonania badania.
napisał/a: RainbowMiki 2014-09-04 21:03
przeciez samo tk czy rm nie wykryje tętniaka tak po prostu, chyba, ze jest już dość duży a i to nie koniecznie; wykryje tylko zmiane do dalszej diagnozy... jeśli są podstawy/podejrzenia co do tętniaków, zleca się ANGIO-tk lub mr, co i w sumie bym polecała, bo dobrze było by sprawdzić, czy nie ma malformacji naczyniowych w mózgu, nieprawidłowego krążenia itp

Napisz, jak już będziesz miał postawioną jakaś diagnozę :) i może faktycznie troche ogranicz ćwiczenia, póki sprawa się nie wyjaśni. Oczywiście może się okazać, że to kręgosłup.

Ja np. kiedyś miałam taki przypadek, że w technikum na WFie był "sprawdzian szybkościowy" ze skakanką. Skakałam pamiętam wtedy jak głupia, jak najszybciej, zamiast na palcach to całymi stopami, jak wraz po może 30 skokach złapał mnie ból głowy, taki rozrywający czaszkę, że momentalnie się poczołgałam usiąść na podłodze gdzieś. Przeszło po paru minutach. Nikt nie zareagował, ja z tym nic nie robiłam w sumie, nigdy się to już nie powtórzyło. A teraz mam inne problemy z bólami głowy, ze źrenicami i co nie tylko i muszę szukać pomocy...