pulsujący ból - kręgosłup szyjny

napisał/a: maly1968 2013-05-14 14:40
Witam, od kilku miesięcy mam bardzo silne bóle kręgosłupa szyjnego z promieniowaniem do lewej części ciała (głównie lewa ręka) ból jest o tyle dziwny że nie boli jednostajnie, a pulsująco, tzn chodzę czy siedzę czy leżę nie czuję go aż tak mocno, a nagle kilka razy tak impulsywnie zaboli że aż jęczę z bólu, jakby mi ktoś szpilę w kręgosłup wbijał (choć nie wiem jakie to uczucie),poza tym cały czas mi trzeszczy w okolicach kręgów szyjnych i to przy każdym skręcie czy schylaniu głowy, zrobiłem RTG kręgosłupa szyjnego i wyszło mi: dyskopatia C5/C6 i C6/C7 ze zmianami zwyrodnieniowymi przyległych trzonów, wyostrzenia w stawach unkowertebralnych, wyprostowanie lordozy szyjnej, jestem załamany bo tak naprawdę nic nie mogę robić bo boję się że zrobię sobie jeszcze większą krzywdę.Czy jest powód do paniki?
Od 2 miesięcy czekam na wizytę u neurologa może da mi skierowanie na rezonans, zobaczymy.
Dodam jeszcze taką ciekawostkę że w trakcie picia alkoholu nie boli, a po 1 czy 2-ch dniach po wypiciu ból nie do zniesienia (czy może to mieć jakiś związek?)
Acha, nie wiem czy ta informacja może też mieć jakiś związek, pół roku temu stoczyłem walkę z Candidą glabratą w gardle,niby po ponownym wymazie już tego nie było, ale wiem że wyleczenie tego cholerstwa jest bardzo trudne, i może te patogeny zaatakowały mi stawy?
napisał/a: intelpentium 2013-05-29 15:06
Zdecydowanie widać, że tutaj przyczyną jest przepuklina dysku na odcinkach które Pan wymienił. Potrzebna jest tutaj porada specjalisty, obowiązkowo należałoby zrobić rezonans odcinka szyjnego. Neurolog wypisze skierowanie. Jeżeli jest nie jest za późno to warto udać się z wynikiem z rezonansu do specjalisty tj fizjoterapeuty i przedstawić sprawe. Czesto kwestia 3-4 miesiecy cwiczen pod okiem terapeuty poprawia stan
napisał/a: maly1968 2013-05-29 15:51
Właśnie w poniedziałek byłem u specjalisty neurologa i wypisał mi tylko zastrzyki milgamma n i środki p.bólowe, a po mojej prośbie o skierowanie na rezonans stwierdził że dopiero jestem u niej drugi raz i mi nie da skierowania PARANOJA
napisał/a: intelpentium 2013-05-29 15:58
Zostaje zmienić lekarza, bo akurat badanie obrazowe to podstawa sukcesu leczenia. Szczerze mówiąć Milgamma N bym nie brał. Zdecydowanie inny lekarz, może prywatnie byłoby lepiej poszukać specjalisty
napisał/a: maly1968 2013-05-29 16:04
Prywatnie owszem, tyle tylko prywatnie specjalista nie wystawi skierowania na rezonans
napisał/a: intelpentium 2013-05-29 17:25
Do skierowania nie jest potrzebny specjalista. Lekarz ogólny także może wystawić skierowanie na rezonans.
napisał/a: maly1968 2013-05-29 23:59
tzn. że rodzinny też?!!!!!!!!!!! ok dzięki, jeśli byłbyś na tyle dobry i wysłał mi podstawy prawne które tym żądzą to będę niezmiernie wdzięczny