Pulsowanie koło uszu. Czy jest się czym martwić?

napisał/a: dawidx01 2012-06-07 11:33
Chciałbym zapytać się czy koło uszu (właściwie lekko nad uchem, tak jakby równolegle do oczu), na włosach, jest tętno? Zauważyłem dziś, że obok jednego i drugiego ucha jak przyłożę mocniej dłoń, czuję takie pulsowanie co ~2 sekundy. Myślałem, że tętno jest w szyi.
napisał/a: innyuser 2013-10-27 16:44
Witam
I jak dowiedziałeś się co z tym pulsowaniem masz? Ja z kolei mam pulsowanie koło ucha na wysokości oczu i też nie wiem co to jest a jak dojdzie wysiłek fizyczny to czuję się jakby miało mi rozwalić głowę i ten puls dopiero odczuwam-może ktoś wie od czego tak może być? Brzuch też mi podskakuje w rytm serca.
napisał/a: dawidx01 2013-10-29 13:47
Nie wiem co to było, nie byłem nawet u lekarza. Dawno przeszło

Tętno odczuwam jak przyłoże dłoń tak jakby między uchem a skronią. tak co 2 sekundy powiedzmy zarówno obok lewego jak i prawego ucha, ale tak to nie odczuwalne.
napisał/a: innyuser 2013-10-29 14:14
a rusza Ci się brzuch w rytm serca też? Ja tak mam choć pulsowanie zmniejszyło się przy uszach ale nadal mam.
napisał/a: dawidx01 2013-10-31 02:05
innyuser napisal(a):a rusza Ci się brzuch w rytm serca też? Ja tak mam choć pulsowanie zmniejszyło się przy uszach ale nadal mam.


Nie bardzo rozumiem. ale sprawdziłem brzuch pod światłem i jeśli juz sie rusza, to na milimetr dosłownie, może i w rytm serca lub troche szybciej, ale to jest praktycznie niewidoczne pulsowanie. Raczej nie o to Tobie chodzi.... jeśli chodzi o uszy, to odczuwam puls tylko jak przyłoze palce miedzy okiem a uchem, niewielki, wiec tak naprawde gdyby nie to, że odświeżyłeś ten temat nie pamietałbym o tym wszystkim, bo po prostu nie odczuwam tego objawów.

nie wiem czy masz tak samo, ja u lekarza nie byłem. pozdr.