puls>100 + wysokie ciśnienie skurczowe

napisał/a: ela.66 2007-11-20 17:26
W lipcu po zapaleniu płuc, brałam 3 tygodnie Amoksiklaw. Zaczęło się po 2 dniach po odstawieniu-miałam tętno >100 i duszności.
Znalazłam się w szpitalu, gdzie mnie zostawiono: d-dimery=1600 i "miarowy rytm zatokowy=102. K,P,Ca w normie, tarczyca też, CRP-1. Morfologia w normach.
Dostałam: rano Bisocard 2,5mg-wieczorem hydroksyzyna 25mg.
Po tym leku puls od 70 do 86, ciśnienie średnio 227/63. Ponieważ bolał mnie staw kolanowy, szyja przy każdym ruchu i mięśnie (problemem przyniesienie do domu bochenka chleba) lekarz odstawił Bisokard i przepisał Isoptin 40mg 3x1 dziennie. Teraz tętno nigdy nie spada poniżej 100. Mam 102-115. Ciśnienie róznie np. 141/66 do 112/60. Skacze tylko górne. Dolne zawsze w granicach 60. Żeby zdniagnozować chorobę lekarz zalecił badanie kału na krew utajoną ???
Październikowe badania. - spirometria, gazomeria OK. Płuca OK. USG jamy brzusznej-niewielka torbiel nerki-reszta OK. Gineologicznie - mięśniaki, reszta OK. D-dimery - 1100.

Co mam sprawdzić - ciśnienie skurczowe skacze (wysoka różnica między obydwoma), dolne stoi - tętno wysokie. Nawet przy wstaniu z fotela czuję, jak zaczyna bić szybciej.
Kawę zredukowałam do 2-ch dziennie, papierosy z 60 do 20. Co jeszcze mogę.....

Pozdrawiam
napisał/a: angel3 2007-11-20 19:26
Mam nadzieje, że miałas zrobione echo serca, holtera rr- (koniecznie) i holtera ekg? Jeśli nie, to koniecznie zrób 2 pierwsze. Widzę, że ekg miałaś... Czy wyszło coś poza tychykardią? Czy ciśnienie miałaś wysokie też przed zapaleniem płuc? Ile masz lat?
napisał/a: ela.66 2007-11-20 20:00
Mam 52 lata, przed zapaleniem płuc ciśnienie koszeniu i grabieniu trawy w słońcu i upale (czerwiec)-128/78, puls 86. Ponieważ nie pracuję dużo maszerowałam z psem ok. 7 km dziennie plus spacery. Zresztą po Bisocard robiłam podobna próbę i wyszło 120/66, tętno 85. Wewnętrznie czułam się super. Tyle, że w czasie jego brania zaczęły się bóle mięśni, a właściwie wróciły bo zapalenie płuc wystąpiło równo z rwącym bólem kolana, ramienia i nadgarstka (prawa strona). Aha, cholesterol 243. Kłopoty ze skokami ciśnienia pojawiły się
od zmniejszenia Bisocard 5 mg do 1/4 tabletki, a po zmianie na okrągło. Nikt nie proponuje mi innych badań, a ja dodatkowo zaczynam się denerwować, siedzę pisze i tupię nogą. Myślałam o prywatnych badaniach, ale finanse. Miałam tylko EKG, na oddział przyjeta byłam z podejrzeniem zakrzepicy. Poza tachykardią nic w opisie EKG ze szpitala
Serdecznie dziękuję.