puchniecie slinianki -nieznana przyczyna

napisał/a: jolkafasolka11 2009-10-12 22:29
witam!Od kilku lat dokucza mi ślinianka podżuchwowa, która średnio dwa razy w tygodniu puchnie.zaczyna się swędzeniem od strony jamy ustnej (pod językiem, swędzi ujście i całe dno jamy ustnej-puchnie), a kończy śliwką pod żuchwą raz większą raz mniejszą.Nie boli mnie to puchniecie, bardziej swędzi i drażni.Ustępuje pomału(czasem męczy cały dzień lub noc), szybciej gdy masuję pod językiem ujście, w tedy wręcz wytryskuję ślinę.Robiłam usg kilka razy.Pierwszy raz nie wyszło nic poza powiększeniem węzłów na szyi, za drugim razem (było to podczas schodzenia opuchlizny)wykazało złóg w poszerzonym przewodzie.
Zrobiono mi zabieg rozcięcia przewodu, w celu usunięcia kamienia,ale kamienia nie stwierdzono.Myślałam że mimo tego pozbyłam się problemu,z racji przepchania przewodu itd.
niestety od momentu zabiegu nic się nie zmieniło , ślinianka jak puchła tak puchnie, a ja już mam dosyć.
laryngolog zasugerował usuniecie całej ślinianki ,po uprzednim zrobieniu usg.
Poszłam , zrobiłam jak kazał.usg nic nie wykazało:brak złogów ,nieposzerzony przewód.
Czy ktoś z was miał może podobny problem lub wie co może być jeszcze przyczyną tego puchnięcia?(jeśli faktycznie nie kamień?), no i czy usuwanie w takich przypadkach całego gruczołu to zawsze konieczność?
boję się że usunięcie ślinianki nic nie da jeśli przyczyna leży po stronie przewodu.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
napisał/a: jolkafasolka11 2009-10-31 22:54
cd.Miałam już dać sobie spokój z wizytami u lekarza ,ale tak mnie to męczy że poszłam do swojego laryngologa, który robił mi zabieg, spytać co teraz skoro na usg nic nie wyszło.Powiedział że muszą to być zrosty w przewodzie i w przyszłym roku będzie dysponował fajnym sprzętem , dzięki któremu będzie mógł zajrzeć do przewodu.No i że to nietypowy przypadek.A takie najciekawsze.Zobaczymy co dalej będzie.Tyle się męczę to i te kilka miesięcy poczekam.Wiecie może jak wygląda takie badanie?czy jest ono ogólnodostępne? czy to mój szpital jest taki ,,biedny "?
napisał/a: recovery 2009-11-07 23:53
Jest wiele przyczyn.
Ja przerabiałem to samo.
W końcu doszedłem do problemu.
Jezeli chcesz wiedzic w czym problem napisz na recovery@vp.pl