Psychoza reakcyjna

napisał/a: Anna Rog 2006-09-25 12:12
DZIEN DOBRY!
Bardzo prosze o podanie mi jakichkolwiek informacji na temat tej choroby.Moj maz zostal przewieziony do szpitala psychiatrycznego w polowie lipca pod poniewaz dosstal "ataku" , ktory polegal na tym ze zachowywal sie jak czlowiek opetany , rozmawial z KIMS , odpowiadal na pytania i byl bardzo agresywny wobec wszystkich ktorzy znajdowali sie wokol niego.Wydawalo mu sie ze jest ZBAWICIELEM swiata , wszystko co robil , robil by POMOC SWIATU. Po tygodniu 15 dniach wyszedl ze szpitala , co 2 tygodnie spotykamy sie z psychiatra , zazywa Risperdal oraz Lorozepan . Bardzo sie WYCISZYL , po 1 miesiacu wrocil do pracy(Pracuje w firmie budowlanej). Wszystko bylo w porzadku do momentu gdy 12 sirpnia wyjechalismy do Polski na wakacje , z dnia na dzien wygladal coraz gorzej , ciagle ODPOCZYWAL tzn.wylegiwal sie na kanapie i wstawal z niej tylko na posilki. po 2 tygodniach gdy powrocilismy do domu zaczal prace.Nie dawal sobie rady . Pocil sie , robilo mu sie slabo , a przy tym coraz bardziej zamykal sie w sobie.Doszlo do tego ze pracodawca odwozl go do domu poniewaz obawial sie ze moze dojsc do tragedi poniewaz wykinuja prace na dachach.Po konsultacji z psychiatra obnizyli mu dawke Risperdalu i lorozepanu , i mamy czekac na reakcje 1 tydzien.Ja ciagle zyje w obawach , poniewaz maz poszedl do pracy i juz okolo poludnia dzwonil abym po niego przyjechala bo wszystko go denerwuje , stwierdzil ze nie nadaje sie do pracy , ze chce sie zwolnic.Czy to moze rodzaj depresji?. Czy przy tej chorobie to normalne?
Dlaczego w karcie w wypisie ze szpitala diagnoza jest Psychoza rekcyjna krotkotrwala , a na karcie z planem terapeutycznym Reakcja paranoiczna ?
Czy moze mi ktos pomuc , bo nie moge znalezc nic w jezyku Polskim o tej chorobie , czy jest ona uleczalna? Lekarz psychiatra odpowiedzial ze wszystko zalezy od meza- co to ma znaczyc?
Z podziekowaniem Anna R.
napisał/a: plb1985 2006-09-25 17:23
nie wiem czy to to samo, ale wiele więcej informacji jest pod hasłem psychoza reaktywna

wszystko zależy od męża to raczej ma znaczyć jak zareaguje na leczenie podtrzymujące, jak poradzi sobie ze stresem, społeczeństwem....
czynnikami ryzka w chorobach psychicznych są: alkohol, wsparcie i umiejętności społeczne, podatność genetyczna oraz stres i narkotyki, natomiast ryzyko zmniejszają leki.

jesli chciałabyś zobaczyć jak to wygląda oczami dotkniętego chorobą możesz przeczytać książkę Krzysztonia Obłęd... naprawdę bardzo realistycznie przedstawił swoje doświadczenia z tą chorobą