Psychiatra czy psycholog? Wrocław

PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2014-09-16 14:48
Jeśli czuję, że nie radzę sobie ze swoimi problemami, jestem bardzo nerwowy i obserwuję u siebie stany depresyjne ( bo jakąś głęboką depresją bym tego nie nazwał) , to do kogo się najlepiej zgłosić? Nie wiem czy sam psycholog wystarczy czy jednak potrzebuję wizyty u psychiatry. Nie ukrywam, że wolałbym żeby skończyło się na psychologu. Możecie polecić jakieś sprawdzone osoby?
napisał/a: Klakac 2014-09-16 21:53
Radziłabym iść do psychiatry. Też mialam lekkie stany depresyjne, które po prostu okazały się obniżeniem nastroju, ale jednak Pan psychiatra przepisał Sertraline,która zmniejsza wychwyt zwrotny serotoniny i dopaminy (działa to tak, ze te substancje zostają dlużej w mózgu przez co automatycznie Twój nastrój się poprawia). Radziłabym też znaleźć jakiegoś młodego psychiatre, wg mnie są bardziej kompetentni. Psycholog Ci nie pomoże, może ewentualnie psychoterapeuta. Pozdrawiam Klaudia
P.S. Psychiatrzy nie gryzą :) Są nawet normalni
napisał/a: commedJan 2014-09-17 14:24
Hmm a czemu wolałbyś żeby skończyło się na psychologu? Przecież wizyta u psychiatry to nie żaden wstyd. Jeśli nie wiesz za bardzo co robić to zgłoś się do centrum medycznego Ginemedica na Krawiecką 1 (to jest naprzeciwko galerii dominikańskiej w tym takim nowym budynku). Tam masz zarówno psychiatrów jak i np panią psycholog, psychoterapeutę (Marcelina Kaszewska) która prowadzi terapię. A z psychiatrów polecam Ci stamtąd panią Natalię Bekisz. I wtedy po takiej konsultacji z którąś z tych pań będziesz wiedział jakiej pomocy potrzebujesz.
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2014-09-18 15:56
Tzn nie chodzi mi o to, że wizyta u psychiatry to wstyd, albo że gryzą :P tylko po prostu zazwyczaj do psychiatry idzie się gdy już są potrzebne leki, a ja mam nadzieję, że jednak się obejdzie bez tego. Może jednak sama terapia u psychoterapeuty wystarczy...
I dziękuję za namiar.

ps. i tak tak, miałem na myśli psychoterapeutę, a nie psychologa ;)
napisał/a: grossowna 2014-12-16 11:57
Według mnie powinieneć zdecydować się na psychologa, a przynajmniej zacząć od tego. Moja znajoma z podobnym problemem chodziła do pani Boryczki z Alter Ego, ale wiadomo każdy człowiek jest inny. Moim zdaniem najlepiej będzie jak się umówisz na konsultacje. Wiele zależy też od tego czy zaufasz specjaliście.
napisał/a: sylwia4012 2015-04-08 14:59
Ja również uważam, że najpierw psycholog. Zapisz się do Poradni Psychologiczno- Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Jak trzeba będzie to mają na miejscu też psychiatrę. Najwyżej cię przekieruje a nie będziesz musiała jeżdzić po całym mieście.
napisał/a: kolczynski_adam 2015-05-28 13:36
Nerwice i depresje leczy się farmakologicznie. Bez psychiatry się nie obędzie.
napisał/a: joasia7385 2015-05-31 14:15
Psychoterapia plus leki to podstawa. Znam to z własnego doświadczenia. Jak jesteś z Wrocławia to polecam http://psycholog-ms.pl/poradnia/ chodze i naprawde pomaga - tylko trzeba iść i uczestniczyć regularnie terapii wtedy daje ulge i pomaga pozdrawiam